תוצאות בעייתיות בפוליגרף לבוכריס

פרסום ראשון: תת-אלוף אופק בוכריס, שנחשד בשורת מעשי אונס והטרדה מינית, טרם עומת עם המתלוננת נגדו, אך עבר פוליגרף במצ"ח: תוצאות בעייתיות לפחות בחלק מהתשובות; החוקרים הטיחו בו את הממצאים

תוצאות בעייתיות. תא"ל בוכריס (באדיבות עובדה, קשת)

תת-אלוף אופק בוכריס, שחשוד בביצוע מספר מעשי אונס והטרדה מינית, עבר בתחילת השבוע שעבר בדיקת פוליגרף נוספת על ידי מצ"ח. לחדשות 2 נודע כי לפחות חלק מתוצאות הבדיקה האחרונה שנעשה לו היו בעייתיות מבחינתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצאתו מבדיקת הפוליגרף לא נמסרו לבוכריס או לפרקליטיו תוצאות הבדיקה, אך יומיים לאחר מכן זומן לחקירה שלישית במשרדי מצ"ח ושם הוא עומת עם תוצאות הבדיקה. פרקליטיו של בוכריס סירבו להגיב לדיווח על הבעייתיות של חלק מהתוצאות.

ביום חמישי האחרון פורסם כי הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, החליט לבטל את מינויו של בוכריס לתפקיד ראש חטיבת המבצעים. במקביל הוחלט להעריך את השעייתו של הקצין הבכיר ב-30 ימים נוספים.

החליט לבטל את המינוי. איזנקוט (פלאש 90)

ההחלטה של איזנקוט התקבלה לאחר התייעצות עם הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, מתוך הבנה שחקירת הפרשה תיקח זמן. הרמטכ"ל אף שוחח עם תא"ל בוכריס והסביר לו כי אי אפשר לדחות מינוי לתפקיד כל כך מרכזי וחשוב בצה"ל, ובסיטואציה הזאת, אין ברירה אלא לבטל את מינוי.

הרמטכ"ל הבהיר בשיחה כי לבוכריס עומדות זכויות רבות לאורך השירות, אך הוא מגבה את רשויות החוק. מדובר במהלך שנובע רק בשל הימשכות החקירה והוא לא קשור לתוצאות בדיקת הפוליגרף שעבר בוכריס ולממצאי החקירה עד כה. אם בוכריס ייצא "נקי" מהחקירה, הוא יחזור לשירות וימונה לתפקיד מרכזי.

בא כוחו של תא"ל בוכריס, הסנגור הצבאי הראשי אל"מ אשר הלפרין, הודיע כי הקצין קיבל בהבנה את החלטתו של איזנקוט. "תא"ל בוכריס משוכנע שהחקירה תסתיים בניקוי מוחלט של שמו, כך שיוכל לחזור בהקדם לחייו ולעשייתו הצבאית החשובה", אמר הסנגור.