מח"ש תבדוק את חיסול את המחבל ביפו

בעקבות פרסום הסרטונים בהם תועד הירי במחבל שביצע את פיגוע הדקירה שלשום, מח"ש תבחן את התנהלות השוטר המתנדב שירה בו לאחר שכבר שכב על הקרקע. כוחות צה"ל עצרו את אביו ואחיו של הדוקר בכפר ליד קלקיליה

יומיים לאחר פיגוע הדקירה ביפו בו נרצח תייר אמריקני ו-11 בני אדם נוספים נפצעו, כוחות צה"ל עצרו הלילה (רביעי) את אביו ואת אחיו של המחבל בשאר מסאלחה, בכפר חג'ה הסמוך לקלקיליה. במח"ש הודיעו כי בכוונתם לפתוח בבדיקת התנהלותו של השוטר המתנדב שחיסל את המחבל בעקבות פרסום הסרטונים מהזירה מהם עולה חשד שהוא נורה, לאחר שכבר שכב על הרצפה מנוטרל. על פי ההערכה, יש ספק אם ייפתח הליך פלילי נגד השוטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת חקירת הפיגוע הרצחני פשטו הלילה כוחות צה"ל על הכפר חג'ה הסמוך לקלקיליה ועצרו את אביו ואת אחיו של המחבל, שהועברו לחקירת כוחות הביטחון.

רץ בין מכוניות ודקר

במקביל, במחלקה לחקירות שוטרים יפתחו בבדיקת הירי במחבל שתועד במצלמות. בסרטון הדרמטי של רגעי הפיגוע נראה המחבל כשהוא נמלט מנמל יפו לכיוון הטיילת של תל אביב, כשבדרך הוא רץ סמוך לכביש ומנסה לדקור את כל מי שנקרה בדרכו. שוטרים שרדפו אחריו הצליחו לבסוף להתקרב אליו וירו בו עד שנפל לקרקע.

זירת הפיגוע ביפו (פלאש 90, תומר ניוברג)

אז, נראה אחד השוטרים כשהוא עומד במרחק מטרים ספורים מהמחבל ויורה בו פעם נוספת, כשברקע נשמעים אזרחים המעודדים אותו להמשיך ולירות בו. יריות אלו שהגיעו לאחר שהמחבל כבר שכב על הקרקע ולכאורה היה מנוטרל הם אלו שהובילו את המחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בבדיקת האירוע.

למרות זאת, ההערכה היא כי ספק אם ייפתח הליך פלילי נגד השוטר המתנדב, שכן גם בשלב הזה ניתן לטעון שבסיטואציה שנוצרה אי אפשר לדעת אם המחבל נושא על גופו מטען חבלה שעלול לסכן את הכוחות.‎‎