החשד להטרדה בפועלים: התיק ייסגר

המשטרה ממליצה לסגור את תיק החקירה נגד הבכיר בבנק הפועלים - שנחשד בהטרדה מינית ובבעילה אסורה בהסכמה: "הבנק לא טייח התלונה"

המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי היחידה ארצית סיימה באחרונה לחקור חשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית ובעילה אסורה בהסכמה על ידי בכיר לשעבר בבנק הפועלים בעת שכיהן בתפקידו בבנק כלפי עובדת הבנק ולכך שבכירים בבנק בשעתו, לא טיפלו בפרשה בהתאם לחוק - "בין היתר בניסיון לכאורה להסתירה מעיני הממסד הפיננסי והציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסיומה של החקירה", נמסר, "עמדת המשטרה היא כי לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע העבירות שיוחסו לבכיר לשעבר וכי לא התגבשה כל תשתית ראייתית לכך שמי מגורמי הבנק פעל בעת הטיפול בפרשה ובהקשר לה בניגוד לחוק או פעל לטיוחה בניגוד לחוק".

על פי המשטרה, ראשית החקירה בתלונה שהוגשה באוגוסט 2015, שבמסגרתה הועלו טענות על ידי גורם שלישי לכך שבכיר לשעבר בבנק ביצע לכאורה את העבירות האמורות כלפי מנהלת בבנק הכפופה למרותו וכי גורמים בהנהלת הבנק עשו מאמצים לטייח את הפרשה ולהסתיר את ממצאי הבדיקה הפנימית שערכו בעניינה בראשות שופטת בדימוס.

עוד נטען בתלונה כי "הפרשה השפיעה על החלטות שקיבלו בכירים בבנק ואשר לא דווחו כדין, אולם בהקשר לטענות אלה לא נמצא בסיס לחשד לביצועה של עבירה פלילית".