שיפור במצבו של התינוק שטולטל: "נדאג שהמטפלת לא תפגע בעוד ילדים"

סימונה רז, בת 53 מפ"ת, היא המטפלת החשודה בטלטול התינוק שנפגע קשה. היום הוא יצא מכלל סכנה ואמו אמרה: "קרה לנו נס, עדיין לא יודעים מה יהיה הנזק". היא הדגישה: "נעשה הכול כדי שלא יהיה אצלה תינוק נוסף"

הוריו של התינוק

בשורה משמחת: מבית החולים שניידר נמסר היום (שני) כי חל שיפור משמעותי במצבו של דניאל גרסון בן ה-4 חודשים, שעל פי החשד טולטל על ידי המטפלת. אמו של דניאל בירכה על השיפור: "אנחנו נדאג שלא יהיה דניאל נוסף אצל המטפלת הזו". חקירתה של המטפלת, סימונה רז בת ה-53, שהודתה כי טלטלה את דניאל, נמשכת - ובית המשפט התיר היום לפרסם את שמה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד הדגישו בבית החולים כי "כבר לא נשקפת סכנה לחייו" של התינוק שאושפז בשבוע שעבר, והוא הועבר ממחלקת טיפול נמרץ למחלקה פנימית א' בבית החולים. כבר בסוף השבוע נותק התינוק ממכונות ההנשמה והחל לנשום באופן עצמאי.

"מחכה לנו תקופה של שיקום, פיזיותרפיה, בדיקות נוירולוגיות, מחכים שהוא ייצא מזה בריא ושלם", סיפרה לירון גרסון, אמו של התינוק, לחדשות 2 Online לאחר הודעת בית החולים על השיפור במצבו. "הוא חי ואנחנו אופטימיים שהוא ימשיך לחיות, וזו הבשורה הכי משמחת. הוא פתח את העיניים, הוא לאט לאט מתחיל להיות יותר חיוני, לזוז יותר. הוא חלש בגלל התרופות אז ייקח לו כמה ימים לחזור אלינו".

המטפלת בביהמ"ש, אתמול (חדשות 2)

"חיזקו אותנו, התפילות עזרו לנו"

"אנחנו רואים את זה כנס", הוסיפה האם. "זה לא מובן מאליו, ביום חמישי היינו במצב הרבה יותר קשה, לא האמנו שבזמן כל כך קצר נעזוב את טיפול נמרץ ונקבל כאלה בשורות. בעיניים שלנו אנחנו רואים את הנס. העם התפלל, והרופאים עשו עבודה מאומצת ולא עזבו את הילד לרגע, נתנו לנו ביטחון והיו איתנו כל הזמן, חיזקו אותנו כל הזמן. הרגשנו שאנחנו לא לבד. התפילות עזרו לנו. אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה הנזק".

האם לירון התייחסה גם לחקירת המטפלת סימונה רז: "אנחנו שמחים ומרוכזים בילד שלנו אבל מבחינתי אנחנו נעשה הכול שלא יהיה תינוק נוסף אצלה". אתמול האריך בית משפט השלום בפתח תקווה ב-4 ימים נוספים את מעצרה של רז: במהלך הדיון ציין נציג המשטרה כי היא הודתה במעשה.

ששי גז, עורך דינה של רז, טען בדיון כי עדיין לא הוכח כי מצבו הקשה של התינוק נגרם מטלטול. "האם תוכל להגיד בוודאות כי הנזק נגרם מטלטול?", שאל גז את נציג המשטרה. "יש לכם חוות דעת מכמה רופאים, בין השאר בדקתם אם במקרה הוא קיבל חיסון זמן קצר לפני המקרה?", הוסיף עו"ד גז. החוקר המשטרתי השיב כי "החקירה עדיין נמשכת, והכל נבדק".

עו"ד ששי גז

המטפלת החשודה הורשעה בעבר בתקיפת חסר ישע

"מדובר באירוע חמור ביותר, החשד הסביר התגבר, עילת השיבוש מתעצמת ולאור פרטי האירוע יש ללא כל ספק מסוכנות", ציין נציג המשטרה בדיון. עו"ד גז ציין כי סימונה רז הודתה לאחר שנאמר לה בחקירה כי התינוק ימות אם לא תתוודה.

"יש כאן הליך נדיר של הארכת מעצר, למרות שאנחנו לא יודעים אם נעברה כאן עבירה או לא. לגבי ההודאה, אני מבקש מבית המשפט לבחון את תמלול ההודאה", אמר גז. "אמרו לה שהילד ימות אם היא לא תודה ושישאירו אותה במעצר הרבה זמן".

התינוק הגיע למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים ביום שני בשבוע שעבר, לאחר ששהה במשפחתון והוחזר להוריו במצב רפואי מעורר חשד לנזק. אז התקבל גם הדיווח במשטרת ישראל ונפתחה חקירה בנושא. על פי החשד רז, בעלת משפחתון במרכז הארץ, טלטלה את התינוק. ההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם, ומיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה.

המטפלת נחקרה לאחר האירוע ומאז היא נמצאת במעצר, שהוארך פעמיים על ידי בית המשפט. מהחקירה עלה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם