חברו של תא"ל בוכריס: "אין קשר בין אופק ועבירות מין"

יממה לאחר שמתלוננת נוספת טענה כי תא"ל אופק בוכריס ביצע בה עבירות מין, יוצא להגנתו חברו, אל"מ במיל' דן חפץ. "השם אופק בוכריס ועבירות מין לא מתכנס", אמר חפץ. "מדובר בקצין ובאדם ערכי מהמעלה הראשונה"

מקורביו של תא"ל אופק בוכריס החשוד באונס, עדיין מתקשים לעכל את החשדות נגדו ואומרים כי הטענות לפיהן אנס והטריד מינית חיילות ששירתו תחתיו הן מסע הכפשה מתוזמר ומתוזמן. אלוף משנה במילואים דן חפץ, מפקדו לשעבר של בוכריס, אמר היום (חמישי) בראיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי כי מדובר באדם ערכי, עם שתי רגליים על הקרקע, מסור ונאמן למשפחתו. "זה לא הפרופיל של אדם שיש לו פוטנציאל לעבירות מין", הוא אומר.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מכיר את אופק למעלה מ-20 שנה, עוד בהיותו מ"פ צעיר בגדוד 12 של חטיבת גולני ועד עצם היום הזה, אני מכיר אותו מצוין", מוסיף חפץ. "אחרי שהתפוצצה הפרשה החלפנו מסרונים. כתבתי לו שאני מחזק את ידיו, הזכרתי לו מה אני חושב עליו, שזה דברים טובים, ואיחלתי לו בהצלחה בקרב על שמו הטוב".

על האפשרות כי מדובר באדם ערכי שסרח, אמר חפץ כי "אופק שירת במהלך השנים ביחידות הטובות ביותר שיש בצה"ל. תהליך הבחירה ליחידות האלה הוא תהליך מאוד רציני ויסודי וככל שאתה מתקדם בדרגות ההליך הופך להיות יסודי יותר ויותר. את אופק, את עברו, סרקו במסרקות ברזל מימין ומשמאל. תוסיף על זה שאופי האדם לא עולה בקנה אחד. השם אופק בוכריס ועבירות מין לא מתכנס. לצד העובדה שהוא קצין איכותי, מפקד משכמו ומעלה, מדובר באדם ערכי מהמעלה הראשונה".

אל"מ במיל' דן חפץ

המתלוננת המרכזית הסכימה לחשוף את עברה הפסיכולוגי

"קראתי בשעות האחרונות עדויות של פקידות וקצינות ששירתו תחתיו, שהן בשוק טוטאלי", הוסיף אל"מ במיל' חפץ. "כשהפרשה התפוצצה וזה התחיל מתמונה מטושטשת ולא ידעו במי מדובר, מטבע הדברים בורסת השמות התחילה לרוץ. השם אופק בוכריס לא עלה כלל".

אתמול נחשף כי המתלוננת המרכזית נגד בוכריס, שטענה כי אנס אותה וביצע בה מעשה סדום במספר מקרים, הסכימה למסור את תיק הטיפול הפסיכולוגי שעברה לידי חוקרי מצ"ח. אתמול דווח במהדורה המרכזית כי המתלוננת הסכימה למסור את תיק הטיפול הפסיכולוגי שעברה לטענה בעקבות המקרה, ובכך לשנות אולי את המאזן המשפטי. לכך מתווספת תלונה של צעירה נוספת שהוגשה אתמול נגד בוכריס בגין הטרדה מינית, מה שמסבך עוד יותר את מצבו.

מצבו המשפטי מסתבך. בוכריס

מקורביו של בוכריס: "מסע הכפשה מתוזמן ומאורגן"

המתלוננת המרכזית בפרשה הסבירה כי בעקבות המקרה המדובר היא נאלצה לעבור טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי שנמשך כשלוש שנים. במסגרת הטיפול היא גוללה את השתלשלות האירועים והמעשים שלטענתה ביצע הקצין הבכיר. בנוסף טענה המתלוננת כי בוכריס נהג לשלוח לה מסרונים, בהם בין היתר קרא לה לחדרו באמצע הלילה ואף ניסה לשכנע אותה להיפגש עמו. הצעירה ציינה כי אין ברשותה את המסרונים האמורים, אבל החוקרים צפויים לנסות ולשחזרם.

מנגד, מקורביו של תא"ל בוכריס מחו נגד ההחשדות שיוחסו לו. המקורבים טענו כי נגד הקצין הבכיר "מתנהל בימים האחרונים מסע הכפשה מתוזמן ומאורגן, שנבנה היטב ומבוסס כולו על אירועים שלא קרו מעולם. הדברים לא היו ולא נבראו". המקורבים אף העלו סברה כי "שתי המתלוננות הן חברות, ולכן יש כנראה קשר בין התלונות. אנחנו מאמינים בחפותו ומאמינים שמצ"ח תוציא את האמת לאור".