חשד: המטפלת התעללה, תינוק במצב קשה

במחלקת טיפול נמרץ בביה"ח שניידר מאושפז תינוק בן 4 חודשים עם חבלות על גופו. המשטרה: בעלת המשפחתון שבו שהה חשודה במעשה, בעבר הורשעה במקרה של תקיפת חסר ישע. מעצרה הוארך בארבעה ימים

אילוסטרציה (חדשות 2)

 חשד להתעללות בתינוק: בעלת משפחתון במרכז נעצרה על ידי המשטרה בחשד שגרמה לחבלה בתינוק בן ארבעה חודשים שהיה תחת טיפולה. הוא מאושפז בבית החולים שניידר במצב קשה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התינוק הגיע למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים כבר ביום שני, לאחר ששהה במשפחתון והוחזר להוריו במצב רפואי מעורר חשד לנזק. אז התקבל גם הדיווח במשטרת ישראל ונפתחה חקירה בנושא. על פי החשד המטפלת טלטלה את התינוק, וההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם. מיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה.

המטפלת שנעצרה הובאה לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הוארך מעצרה בארבעה ימים. זאת, כהמשך לגיבוש התשתית הראייתית שנאספה עד כה. מהחקירה עולה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004. 

בית החולים שניידר (ד"ר אבישי טייכר)

"ההתעללות בפעוטות חסרי ישע היא מחרידה והופכת את הבטן בכל פעם מחדש", אמר חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני). "במסגרות הפרטיות הכל פרוץ, אין פיקוח והפעוטות פשוט מופקרים לידי המתעללים. השנה החולפת הייתה שנת שיא עם יותר מ-80 מקרים שרובם המוחלט נסגרים בגלל חוסר יכולתם של פעוטות בני שנתיים להעיד מול המתעללים בהם". שמולי אף הוסיף כי "המדינה חייבת להרחיב את ההגנה על הקטינים במסגרות הפרטיות והדרך לשם עוברת באימוץ הצעת החוק שלי המחייבת התקנת מצלמות במסגרות הפרטיות".

ההורים נחשדו בגרימת חבלה לבתם בת השנתיים

ביום שישי האחרון נעצרו שני הורים בחשד לגרימת חבלה ברשלנות לבתם בת השנתיים, שהובהלה לבית החולים במצב קשה לאחר שאותרו חבלות בראשה. האם טענה בחקירתה שבני המשפחה ישבו בחצר ביתם, ואז מעבר לגדר הושלכה כוס או כלי זכוכית אחר, שגרמו לפציעתה של הפעוטה. לדבריה, אין זה מקרה נדיר בשכונה בה היא מתגוררת בעיר בשפלה.

תוך זמן קצר, כך לטענתה, הבחינה האם שבתה הקטנה, שנמצאה כל העת לידה, החלה לדמם. האם נבהלה ולקחה אותה לבית החולים קפלן, שם לטענתה, אמרו לה כי מדובר בחתכים שטחיים, טיפלו בה ושחררו אותה לביתה. רק בשלב מאוחר יותר, הבינו ההורים כי הפגיעה חמורה יותר - וניגשו פעם נוספת לבית החולים, שם זיהו את חבלת הראש החמורה והעבירו את התינוקת לבית החולים שניידר.