"מסע הכפשה, המתלוננות חברות"

לראשונה מאז שהתפוצצה הפרשה, תועד היום תת-אלוף אופק בוכריס, החשוד באונס חיילת, מחוץ לביתו. אמש יצאו מקורביו במתקפה על המתלוננות: "האירוע לא קרה, מדובר במסע הכפשה מאורגן ומתוזמן נגדו"

תת אלוף אופק בוכריס יצא הבוקר (חמישי) מביתו במצפה נטופה, בתיעוד ראשון מאז התפוצצה הפרשה. הוא סירב לדבר עם עיתונאים. אתמול נחשף כי המתלוננת המרכזית נגדו הסכימה למסור את תיק הטיפול הפסיכולוגי שעברה לידי חוקרי מצ"ח.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מהרגע שבו הותר שלשום לפרסום כי בוכריס הוא הקצין הבכיר החשוד בעבירות אונס ומעשה סדום בחיילת ששירתה בעבר תחתיו, נדמה כי מילתה של המתלוננת עומדת אל מול זו שלו. אולם כעת היא הסכימה למסור את תיק הטיפול שעברה לטענה בעקבות המקרה, ובכך לשנות אולי את המאזן המשפטי. לכך מתווספת תלונה של צעירה נוספת שהוגשה אתמול נגד בוכריס, מה שמסבך עוד יותר את מצבו.

המתלוננת המרכזית בפרשה הסבירה כי בעקבות המקרה המדובר היא נאלצה לעבור טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי שנמשך כשלוש שנים. במסגרת הטיפול היא גוללה את השתלשלות האירועים והמעשים שלטענתה ביצע הקצין הבכיר. בנוסף טענה המתלוננת כי בוכריס נהג לשלוח לה מסרונים, בהם בין היתר קרא לה לחדרו באמצע הלילה ואף ניסה לשכנע אותה להיפגש עמו. הצעירה ציינה כי אין ברשותה את המסרונים האמורים, אבל החוקרים צפויים לנסות ולשחזרם.

קרב הגרסאות. תא"ל בוכריס (באדיבות עובדה, קשת)

מנגד, מקורביו של תא"ל בוכריס מחו נגד ההחשדות שיוחסו לו. המקורבים טענו כי נגד הקצין הבכיר "מתנהל בימים האחרונים מסע הכפשה מתוזמן ומאורגן, שנבנה היטב ומבוסס כולו על אירועים שלא קרו מעולם. הדברים לא היו ולא נבראו". המקורבים אף העלו סברה כי "שתי המתלוננות הן חברות, ולכן יש כנראה קשר בין התלונות. אנחנו מאמינים בחפותו ומאמינים שמצ"ח תוציא את האמת לאור".

צעירה נוספת הגישה תלונה נגד בוכריס

מוקדם יותר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי צעירה נוספת הגישה תלונה נגד תא"ל בוכריס לאחר שלטענתה הטריד אותה מינית שלטעתה הטריד אותה מינית מספר פעמים. הצעירה הגישה את תלונתה בעקבות פנייתם של חוקרי מצ"ח, זאת לאחר שנודע להם מעדותה של המתלוננת המרכזית כי קיימת אישה נוספת שייתכן והוטרדה בידי תא"ל בוכריס.

המתלוננת הנוספת הגיעה אתמול בבוקר למשרדי מצ"ח בכדי להעיד וסיפקה את גרסתה לחוקרים. בין השאר טענה הצעירה כי הוטרדה מינית בידי בוכריס במספר הזדמנויות שונות. בעקבות דבריה, תא"ל בוכריס נחקר שוב באזהרה על ידי חוקרי מצ"ח.

"סוחבת פצע גדול"

במקביל להתפתחויות בחקירה, עורכת הדין אביטל בן נון המייצגת את המתלוננת המרכזית בפרשה קיבלה שורה של הודעות נאצה ואף ספגה התנכלויות בעקבות הגשת התלונה נגד תא"ל בוכריס. "תתביישי לך להעליל על תא"ל בוכריס עלילות שווא", נכתב באחד המסרונים שקיבלה עורכת הדין. "למה את מסתירה את הפנים של הלקוחה שלך? ממה את מפחדת?".

אחת ההודעות שנשלחה לעו"ד בן נון


במהלך היום יצא אביה של המתלוננת להגנת בתו. במסיבת עיתונאים שכינס אמר האב כי בתו אינה חוששת מעימות נגד הקצין הבכיר. "אנו מאוד מופתעים וכמובן תומכים בגרסתה של הבת שלנו, שבמהלך השנים המשיכה בחייה - וגם בטיפול עקב הנזק הגדול שנגרם לה", אמר האב.

"שלחנו לצבא ילדה מאושרת ושמחה, ולאחר שהתוודענו לסיפור נודע לנו הפצע הגדול שהיא סוחבת", המשיך האב. "זו לא הציפייה שיש להורה ששולח את היקר לו מכל למסגרת הזאת. שכל הורה יבדוק את עצמו אם אלה הערכים שמקבלים בצה"ל, אם אלה המפקדים שראויים להוביל את החיילים ואת הבנים שלנו".