פרסום ראשון: תלונה נוספת נגד תא"ל בוכריס

חיילת שנייה הגישה הבוקר תלונה נגד הקצין הבכיר בטענה כי הטריד אותה מינית. תא"ל בוכריס זומן למשרדי מצ"ח ונחקר שוב באזהרה. החוקרים הגיעו אל החיילת בעקבות עדות שמסרה המתלוננת הראשונה

מתלוננת נוספת נגד בוכריס (ארכיון)| (דובר צה"ל)

התפתחות נוספת בחקירת החשדות נגד תא"ל אופק בוכריס: צעירה נוספת הגישה היום (רביעי) תלונה נגד הקצין הבכיר לאחר שלטעתה הטריד אותה מינית מספר פעמים.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה הנוספת הגישה את תלונתה בעקבות פנייתם של חוקרי מצ"ח, זאת לאחר שנודע להם מעדותה של המתלוננת הראשונה כי קיימת אישה נוספת שייתכן והוטרדה בידי תא"ל בוכריס. המתלוננת הנוספת הגיעה הבוקר למשרדי מצ"ח בכדי להעיד וסיפקה את גרסתה לחוקרים. בין השאר טענה הצעירה כי הוטרדה מינית בידי בוכריס במספר הזדמנויות שונות. בעקבות דבריה, תא"ל בוכריס נחקר שוב באזהרה על ידי חוקרי מצ"ח.

מוקדם יותר היום, יצא אביה של המתלוננת הראשונה נגד בוכריס להגנת בתו. במסיבת עיתונאים שכינס פחות מיממה לאחר שהותר לפרסום כי בוכריס, לשעבר מח"ט גולני וכיום מפקד המכללה לפיקוד ומטה, חשוד ב-5 מעשי אונס וסדום בחיילת, אמר האב אינה חוששת מעימות נגד הקצין הבכיר. "אנו מאוד מופתעים וכמובן תומכים בגרסתה של הבת שלנו, שבמהלך השנים המשיכה בחייה - וגם בטיפול עקב הנזק הגדול שנגרם לה", אמר האב.

"שלחנו לצבא ילדה מאושרת ושמחה, ולאחר שהתוודענו לסיפור נודע לנו הפצע הגדול שהיא סוחבת", המשיך האב. "זו לא הציפייה שיש להורה ששולח את היקר לו מכל למסגרת הזאת. שכל הורה יבדוק את עצמו אם אלה הערכים שמקבלים בצה"ל, אם אלה המפקדים שראויים להוביל את החיילים ואת הבנים שלנו".

"מאמינות בחפותו"

אל מול דברי אביה של המתלוננת, פקודות של תא"ל אופק בוכריס בהווה ובעבר ביקשו להגן על מפקדן. בפוסטים שפרסמו בפייסבוק הן העידו כי בוכריס מעולם לא ניסה לפגוע בהן או להטרידן, והצהירו כי הן מאמינות בחפותו.

"עם יד על הלב, אני יכולה לומר בכנות וביושר שאף פעם לא הרגשתי בקרבתך חוסר נעימות", כתבה ירדן מלכה, מזכירתו של בוכריס, "להיפך - תמיד הרגשתי שאני צועדת יחד עם אדם מדהים. מעולם לא נתקלתי במקרה בו ניצלת או דרגתך או מעמדתך, וגם בימים שהלו"ז היה נמשך עד לשעות המאוחרות של הלילה לא היית מוכן שאשאר איתך בלשכה".

"אופק בוכריס היה המפקד שלי, ואני זוכרת אותו כאדם ערכי ביותר - מוסרי, ישר ובעל מידות", כתבה נעמי אלמוג, "ליבי עם החיילת, במידה ויתברר בבית המשפט כי הדבר נכון - אבל העיתוי של התלונה, פרסום הפרשה והשיימינג מסריחים, מושחתים ומעצבנים".

אור יקיר כתבה כי "אופק הוא בן אדם מדהים. ימים שלמים העברנו בלשכה, שעות ארוכות - מעולם הוא לא ניסה לגעת, להטריד או אפילו לרמוז למשהו בכיוון. הוא גם בן אדם כל כך צנוע, הוא לא אהב את הדרגות האלה ואף פעם לא חשב שמגיע לו משהו כי הוא תת אלוף. אני מאמינה בחפותו ומקווה שהאמת תצא לאור".