אביה של המתלוננת נגד תא"ל בוכריס: "ניצל את תפקידו ואנס, זאת בושה"

אביה של המתלוננת נגד תת-אלוף אופק בוכריס כינס מסיבת עיתונאים ובה תקף בחריפות את הקצין הבכיר. "המערכת כשלה, בושה שמפקד כזה סוחב את הכומתה החומה", אמר. "אם יש בנות נוספות שנפגעו, נא גשו להתלונן"

פחות מיממה לאחר שהותר לפרסום כי תת-אלוף אופק בוכריס, לשעבר מח"ט גולני וכיום מפקד המכללה לפיקוד ומטה, חשוד ב-5 מעשי אונס וסדום בחיילת, אביה של המתלוננת יוצא להגן על שמה של בתו. "זו בושה שמפקד כזה סוחב את הכומתה החומה וכשכיפה על ראשו", אמר האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אביה של המתלוננת ששירתה כחיילת בצה"ל בתקופה בה בוצעו המעשים שיוחסו לבוכריס, סיפר כי בתו היתה חיילת מצטיינת בחטיבת גולני, שהתחנכה על ערכי התרומה למדינה. "כולנו שירתנו בצבא ויודעים לשאוף למצויינות", אמר ואף הדגיש כי בתו היתה חיילת מצטיינת בפיקוד הצפון, תחת הרמטכ"ל כיום גדי איזנקוט. "הבת שלנו הגיעה לתפקיד גבוה מאוד בחטיבה והיתה מאוד מוערכת, אבל המערכת כשלה. היא כשלה באמצעות מפקד שסרח וניצל את מעמדו לעבירות מין ואונס. כל זה במקביל לכל האותות שקיבל".  

"אנו מאוד מופתעים וכמובן תומכים בגרסתה של הבת שלנו, שבמהלך השנים המשיכה בחייה - וגם בטיפול עקב הנזק הגדול שנגרם לה", המשיך האב. "שלחנו לצבא ילדה מאושרת ושמחה, ולאחר שהתוודענו לסיפור נודע לנו הפצע הגדול שהיא סוחבת. זו לא הציפייה שיש להורה ששולח את היקר לו מכל למסגרת הזאת. שכל הורה יבדוק את עצמו אם אלה הערכים שמקבלים בצה"ל, אם אלה המפקדים שראויים להוביל את החיילים ואת הבנים שלנו".

האב תיאר את תחושותיה של בתו, מהרגע שנחשפה הפרשה. "ההרגשה היא קשה", סיפר. "זו בושה שמפקד כזה חובש את הכומתה החומה, כשהוא עם כיפה על הראש. זה מפקד שלא לוקח אחריות ונושא בתוצאות כמו שמפקד צריך להיות וכמו שלימדו אותנו בחטיבה הזו".

"בשם הבת שלי, אם קיימות בנות נוספות שנפגעו, נא גשו להתלונן על מנת שהאמת תצא לאור", הוסיף האב. "אני מדגיש כי אותן הבנות לא אשמות במקרים שעברו, ובמקרים כאלה יש לאזור אומץ ולבצע את הצעד הנכון".

"עשתה את הצעד בלב שלם"

לדברי האב הצטרפה גם עורכת הדין אביטל בן-נון, המייצגת את המתלוננת נגד בוכריס יחד עם עורכת הדין ליאת בהר-כהן. "לא צפינו את המבול התקשורתי", אמרה בן-נון. "לא צפינו שהעניין יודלף כה מהר. היא מתמודדת באומץ רב, ואני ממש גאה בה על הצעד שהיא עשתה. אנחנו נמשיך בדרך שהיא התוותה ואנחנו מאחוריה".

בן נון סיפרה כי המתלוננת אינה מתחרטת על הצעד שעשתה, למרות הכרוך בחשיפה. "היא עשתה את הצעד הזה בלב שלם", טענה. "היא אזרה אומץ, ועומדת מאחורי ההחלטה שלה. היה לנו ברור שיהיו קשיים".

בוכריס עצמו מכחיש לחלוטין את ההאשמות, והציג תוצאות בדיקות פוליגרף מטעמו בהן נמצא דובר אמת. בהקשר זה אמר אביה של המתלוננת כי היא מצדה, מוכנה להתעמת עם בוכריס ולבדיקה בפוליגרף מאחר והיא עומדת מאחורי הדברים. "יש גורמים שחוקרים את הפרשה", אמר. "אנחנו סומכים עליהם ומקווים שהאמת תצא לאור".