החשוד בפגע וברח בכביש 6: "רק עד ראייה"

החשוד בדריסת הילה מיכלי (36) לעיני ילדיה ובריחה מהזירה טוען כי לא פגע בה, אלא היה עד ראייה לאירוע בלבד. הגבר, בן 64, הסגיר את עצמו למשטרה 3 שעות אחרי התאונה, ומעצרו הוארך ב-6 ימים

זירת התאונה, אתמול (דוברות משטרת ישראל)

החשוד בדריסת הילה מיכלי (36) בתאונת פגע וברח אמש (שלישי) בכביש 6 טען בחקירתו כי היה עד ראייה לאירוע בלבד. החשוד, גבר בן 64, הסגיר עצמו למשטרה שלוש שעות אחריה, והמשיך להכחיש כי הוא זה שפגע במיכלי - שנהרגה לעיני שלושת ילדיה שהיו במכוניתה. בימ"ש השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של הנהג החשוד ב-6 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המשטרה עולה כי הרכב בו נסעה מיכלי עם משפחתה לכיוון צפון איבד שליטה מסיבה שעדיין לא ידועה ופגע במעקה בטיחות. כשיצאה הילה מהרכב בשולי הכביש, רכב אחר פגע בה - ועזב את הזירה.

דוד ברוכי, פאראמדיק של מגן דוד אדום, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו אישה בשנות ה-30 מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית. ניסינו להעניק לה טיפול מציל חיים אך בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה".

יאיר פרוש, מתנדב באיחוד הצלה שהגיע לזירה, הוסיף: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בנהגת רכב ללא הכרה וללא דופק ונשימה לאחר שככל הנראה יצאה מרכבה עקב תאונה עצמית קלה ולמרבה הצער נדרסה למוות".

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי בכל שנה מתרחשות בממוצע כ-800 תאונות "פגע וברח" - כלומר שתי תאונות פגע וברח ביום, בהם נפגעים כ-1,000 בני אדם. על פי הנתונים, כ-13 בני אדם נהרגים בממוצע בכל שנה בתאונות פגע וברח.