תא"ל אופק בוכריס - הקצין החשוד בביצוע עבירות מין

הותר לפרסום: תא"ל אופק בוכריס (47), לשעבר מח"ט גולני, הוא הקצין החשוד בביצוע 5 מעשי אונס ומעשי סדום בחיילת. בוכריס מכהן כמפקד המכללה לפיקוד ומטה והיה מיועד לתפקיד רח"ט מבצעים. "קצין עתיר זכויות"

בית הדין הצבאי התיר הערב (שלישי) לפרסם כי תת-אלוף אופק בוכריס הוא הקצין הבכיר החשוד באונס חיילת ששירתה תחתיו לפני כארבע שנים. למרות בקשת תא"ל בוכריס להימנע מפרסום שמו, בית הדין החליט לקבל את בקשת הפרקליטות הצבאית, שטענה כי פרסום השם יסייע לבדוק אם יש מתלוננות פוטנציאליות נוספות נגדו. דבר החקירה נגד תא״ל בוכריס פורסם הבוקר לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך דיון בעניינו בבית הדין הצבאי בקריה התברר כי הפרקליטות הצבאית מייחסת לו חשד לביצוע חמש עבירות אונס ומעשה סדום בחיילת. בעקבות התלונה והחשדות הכבדים נגד בוכריס, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט זימן אותו לשיחה והודיע לו כי הוא משעה אותו מתפקידו לשבועיים, עד קבלת ממצאים ראשוניים מהחקירה. תא"ל בוכריס (47) משמש כיום כמפקד המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה.

בתפקידו הקודם כיהן בוכריס כמפקד אוגדת הבשן בפיקוד הצפון ובעבר שירת גם כמפקד חטיבת גולני, מפקד גדוד 51 של החטיבה, מפקד יחידת אגוז, חטיבת עודד, עוצבת ברעם ותפקידים בכירים נוספים. בוכריס מיועד להתמנות לתפקיד ראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים.

זכה בצל"ש הרמטכ"ל. תא"ל בוכריס (באדיבות "עובדה", קשת)

במסגרת שירותו זכה בצל"ש הרמטכ"ל, לאחר מבצע חומת מגן בג'נין באביב 2002. במהלכו הוא פיקד על מבצע לאיתור מעבדות נפץ ולכידת מבוקשים בשכם. במהלך הפריצה לבית, נהרג מפקד פלוגה בגדוד, בוכריס נפצע קשה מאוד לאחר שנפגע מירי. הוא זכה בצל"ש הרמטכ"ל על דבקותו במשימה ועל אומץ הלב שגילה בקרב.

"התלונה נפלה כרעם ביום בהיר"

הפרסומים אודות בוכריס הכו בתדהמה את צמרת הצבא, בעיקר בשל חשיפת החשדות ערב מינויו של הקצין לתפקיד מרכזי וחשוב במרכז המבצעי של צה"ל. במסגרת ההכנות לתפקיד החדש עבר הקצין לפני כחודש וחצי בדיקת פוליגרף "ערכית" שהעלתה כי הוא עומד בסטנדרטים המתבקשים בתפקיד הרם.

"התלונה נפלה עליו כרעם ביום בהיר", אמר בתום הדיון הערב רב פרקליטו של בוכריס, עו"ד עודד סבוראי. "מדובר בקצין עתיר זכויות שמכחיש לחלוטין את כל טענות המתלוננת. עם זאת, ברור לו שמשעלו הטענות יש לקיים את החקירה והוא ממתין שהיא תמוצה מהר ככל הניתן, מתוך תקווה ואמונה שגרסתו תאושר ותאומץ על ידי הרשויות".