פרשת ענבל אור: עוד צ'קים חזרו

בימים האחרונים דיווחו מספר לקוחות של הקבוצה על חזרת צ'קים – ולחדשות 2 נודע כי 3 חשבונות של יזמית הנדל"ן לא מכבדים צ'קים. מבירור במערכת הבנקאית עולה כי בחשבונות האלו ישנה חריגה מהמסגרת. מחברת אור סיטי נדל"ן נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה שתטופל בהקדם"

פרשת ענבל אור: עוד צ'קים חזרו (חדשות 2)

פרשת ענבל אור ממשיכה להסתעף: מספר לקוחות דיווחו בימים אחרונים על חזרת צ'קים מטעם החברות של יזמית הנדל"ן – בעוד אור טענה כי כל ההתחייבויות יכובדו. כעת נודע לחדשות 2 כי לפחות שלושה חשבונות השייכים לאור לא מכבדים המחאות כיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במערכת הבנקאית מסבירים כי ההמחאות לא כובדו מכיוון שאין להם כיסוי בשל חריגה מהמסגרת. כמו כן, ככל הנראה, קבוצת "ענבל אור" לא מוציאה צ'קים חדשים ללקוחות. רק אתמול פורסם בחדשות 2 Online כי לקוח התלונן שצ'ק שהעבירה לידיו חברת "אור סיטי" חזר. מדובר בהמחאה על סך 20 אלף שקלים שהיתה מיועדת ללקוח בגין ביטול עסקה, עוד בטרם התפרסמה הפרשה.

מ"אור סיטי" נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה שתטופל בהקדם, שכן מדובר בחשבון אחד מבין חשבונות רבים ששייכים לקבוצה. לצערנו, עד אשר לא תוסר בקשת הפירוק חסרת הבסיס שהוגשה לבית המשפט, לא ניתן יהיה להסדיר את התקלה הטכנית האמורה, וזאת תטופל מיד עם ביטול בקשת הפירוק".

אור הבטיחה: כספי לקוחות יוחזרו אליהם

אור הבטיחה: "החשדות יתבהרו והאמת תצא לאור"

אור עצמה הבטיחה, בריאיון לדני קושמרו במהדורה המרכזית, כי הלקוחות שירצו יוכלו לקבל את כספם בחזרה.ביום ראשון הגיעה אור לחקירה נוספת במשרדי רשות המסים בירושלים, זאת לאחר שנשלחה בשבוע שעבר למעצר בית עם תום חקירתה הראשונה בחשד להעלמות מסים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

בריאיון ששודר באולפן שישי סיפרה אור על התחושות הקשות בעקבות החשדות המיוחסים לה להעלמת מסים. "זה לא נעים, לא כיף, לא מכובד", אמרה יזמית הנדל"ן. "אני לא רואה את עצמי נכנסת לכלא".

"אני לא מאמינה שהסתבכתי. אני מנועה מלדבר על החקירה, אבל אין לי ספק שבסופו של דבר האמת תצא לאור", הדגישה. "בניתי עסק בעשר אצבעות במשך עשר שנים - אני מנהלת אותו ביושרה רבה, באמינות, לא הייתי מעלה בדעתי בכלל לעשות דבר כזה. יש חשדות, הם יתבהרו, האמת תצא לאור. נורא חשוב לי להדגיש שאני מנהלת אלף יחידות דיור, 16 חברות, למה לי לעשות כזה דבר?".

בניסיון לשדר עסקים כרגיל, הבטיחה ענבל אור שכל לקוח שירצה לקבל את כספו בחזרה יוכל לעשות זאת בקלות. "כל מי שמבקש את הכסף יודע בדיוק מה הפרוצדורה", אמרה ענבל אור בריאיון לדני קושמרו. "יש מחלקת קשרי לקוחות, מגיעים, אין שום בעיה, מקבלים את כספם חזרה, מי שלא מאמין ולא רוצה. אנחנו עושים את זה עם כל הקושי. אני מאוד מאמינה בפרויקטים שלי, בדרך שלי, ביושרה שלי".