תדהמה בצה"ל: "לא ייתכן שעשה זאת"

הפרסומים אודות הקצין בדרגת תא"ל שחשוד ב-5 עבירות אונס ומעשי סדום בחיילת הכו בהלם רבים בצה"ל. ביהמ"ש אישר לפרסם את זהותו, אך פרקליטיו דורשים עיכוב ביצוע: "מדובר בקצין עתיר זכויות"

תדהמה בצה"ל: "לא ייתכן שעשה זאת"

החשדות הכבדים שמיוחסים לקצין הבכיר בצה"ל ופורסמו לראשונה בחדשות 2 Online מכים היום (שלישי) בתדהמה את צמרת הצבא. קצינים רבים התקשו להאמין שהקצין הקרבי, שנפצע בעבר והתעקש לחזור לשירות, אנס וביצע מעשה סדום בחיילת שהייתה כפופה לו - כפי שמייחסים לו בפרקליטות הצבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

התדהמה גוברת עוד יותר בשל חשיפת החשדות ערב מינויו של הקצין לתפקיד מרכזי וחשוב במרכז המבצעי של צה"ל. במסגרת ההכנות לתפקיד החדש עבר הקצין לפני כחודש וחצי בדיקת פוליגרף "ערכית" שהעלתה כי הוא עומד בסטנדרטים המתבקשים בתפקיד הרם.

בתוך כך החליטה הערב שופטת בית הדין הצבאי לדחות את עתירת הקצין נגד פרסום שמו. השופטת הדגישה כי האזינה לטיעוני הצדדים אך לא השתכנעה כי טענות הסנגור מערערות באופן מובהק, בוטה וחד משמעי את טענות המתלוננת. שמו של הקצין אמור להתפרסם מחר בשעה 16:00, אלא אם יחליטו פרקליטיו לערער על ההחלטה.

"התלונה נפלה עליו כרעם ביום בהיר", אמר בתום הדיון הערב פרקליטו של הקצין, עו"ד עודד סבוראי. "מדובר בקצין עתיר זכויות שמכחיש לחלוטין את כל טענות המתלוננת. עם זאת, ברור לו שמשעלו הטענות יש לקיים את החקירה והוא ממתין שהיא תמוצה מהר ככל הניתן, מתוך תקווה ואמונה שגרסתו תאושר ותאומץ על ידי הרשויות".