התא"ל שהושעה חשוד ב-5 מעשי אונס

לבית הדין הצבאי בקריה הובא לדיון הקצין הבכיר בצה"ל שהושעה בשל חשד לביצוע עבירות מין בחיילת. הפרקליטות הצבאית: "נבדוק אם יש עוד מתלוננות". הוא מכחיש את המיוחס לו. בבדיקת פוליגרף מטעמו שהציג בבית המשפט הוא נמצא דובר אמת

אילוסטרציה (פלאש 90 טל מנור)

לאחר שהבוקר (שלישי) פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי קצין בדרגת תת-אלוף הושעה מתפקידו ונחקר באזהרה בחשד לביצוע עבירת מין בחיילת, במהלך דיון בעניינו בבית הדין הצבאי בקריה התברר כי הפרקליטות הצבאית מייחסת לו חשד לביצוע חמש עבירות אונס ומעשה סדום בחיילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הדיון בבית המשפט נוגע לבקשת הקצין הבכיר, המשרת בתפקיד רגיש, לאסור על פרסום שמו. "אם זהותו תתפרסם ייגרם לו נזק אנוש ולא בר תיקון", טען בדיון פרקליטו של הקצין, עו"ד עודד סבוראי.

בפרקליטות הצבאית מתנגדים לבקשה למנוע את פרסום השם. "מדובר בחשד לביצוע עבירות מין חמורות", אמרו בדיון וטענו כי הם מעוניינים בפרסום שמו כדי לבדוק אם יש מתלוננות פוטנציאליות נוספות נגדו.

בחקירתו באזהרה עומת הקצין עם תלונת החיילת, שהייתה פקודה ישירה שלו, והכחיש את המיוחס לו. "מרשי מכחיש את הטענה מכל וכל וטוען כי מעולם לא קיים יחסי מין עם החיילת", הדגיש פרקליטו של הקצין והוסיף: החקירה תפסה אותו בתדהמה".

פרקליטו של הקצין הציג לבית המשפט תוצאות בדיקת פוליגרף שבוצעה מטעמו ובה הוא נמצא דובר אמת. במקביל, לפני כחודש וחצי הוא עבר בהצלחה בדיקת פוליגרף בשב"כ שנערכה לצורכי סיווג ביטחוני.

"הקצין סומך ידיו על חקירת מצ"ח, מקווה שהיא תמוצה במהרה ומשוכנע שעם סיומה הוא ישוב לעשייה הביטחונית החשובה, שלה הוא מקדיש את חייו", אמר פרקליטו. מוקדם יותר היום פורסם כי הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, שוחח עם הקצין החשוד והודיע לו על החלטתו להשעות אותו מתפקידו עד להתקדמות החקירה בעניינו.