בעקבות הסערה: בכירים ברמי לוי נחקרים

3 בכירים ברשת נחקרים בחשד לשימוש לא-חוקי במערכת אבטחת המידע של "רמי לוי תקשורת" לצורך מעקב אחרי עובדים – זאת לאחר שאחד מבכירי הרשת לשעבר פרסם את המידע. מניית "שיווק השקמה" ירדה ב-4.38%

בכירים בחברה נחקרו. רמי לוי (פלאש 90)

העימות המתוקשר בין רמי לוי, בעלי רשת "שיווק השקמה" וחברת "רמי לוי תקשורת", לעובד החברה לשעבר אלקנה אלון עולה מדרגה: המשטרה פתחה היום (שלישי) בחקירה  נגד שלושה בכירים ברשת בחשד לשימוש לא חוקי במערכת לאבטחת המידע של הרשת, כך פורסם לראשונה ב"גלובס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה נפתחה על בסיס דבריו של אלון שפורסמו בריאיון ליגאל מוסקו ב"אולפן שישי". אלון טען אז כי בכירים בחברת התקשורת ביצעו לכאורה שימוש במערכת לצרכי מעקב אחרי גורמים שעמם היה לחברה סכסוך או לחילופין למעקב אחרי עובדים בחברה. השלושה שוחררו בתום חקירתם בתנאים מגבילים לבתיהם.

החקירה החלה כבר לפני כחודשיים, ורק היום זומנו הבכירים לחקירה ראשונית. "חברת סלולר, יש לה יכולות מעקב וחדירה לפרטיות של אנשים, כמו של שב"כ, או אם לדייק השב"כ ומשטרת ישראל", הסביר אלון במהלך הריאיון עמו. "למעשה, כשהגורמים הללו רוצים מידע - הם באים לחברת סלולר עם צו שופט ומבקשים את הפירוט מחברת הסלולר. כל בדיקה כזאת נעשית ממערכות ממוחשבות, מתועדות, ולכן מה שאני אומר יהיה קל מאוד לבדיקה: ברמי לוי שיווק השקמה והתקשורת, במשך 4 שנים עשו שימוש קבוע לצרכים אישיים במערכות הללו, על עובדים בעיקר ואנשים שהיו לו תקלים איתם. זה חלק מהארסנל, חלק מהסל שמשתמשים בו".

בעקבות הדברים, בשעות אחר הצהריים נרשמה ירידה של 4.38% בשווי מניית "רמי לוי" במהלך המסחר בבורסה בתל אביב. יחד עם זאת טרם הועברה הודעה לבורסה הודעה בנוגע לחקירה.

בעקבות ההתפתחויות אמר אלון ל"גלובס": "דיברתי כבר אז על מעקבים שבוצעו על-ידי מערכות הביטחון של החברה כנגד אנשים ועובדים. אני מנוע מהלרחיב יותר מדי בשלב זה, כיוון שהנושא מצוי בחקירה, אבל אני שמח שהדברים נבדקים בצורה מעמיקה".

 לא ניתן היה להשיג את תגובתו של רמי לוי לדברים.