תאונת האוטובוס: בכירי אגד חשודים בגרימת מוות ברשלנות

4 בעלי תפקידים בכירים בחברה נחקרו באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות במסגרת חקירת ההתנגשות של נהג האוטובוס במשאית שחנתה בצד הדרך בה נהרגו 6 בני אדם. בין החשודים מנהל מחוז י-ם וקצין הבטיחות של המחוז

זירת התאונה בחודש שעבר

ארבעה בכירים בחברת "אגד" נחקרו היום (שלישי) באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, במסגרת החקירה על תאונת המשאית בכביש ירושלים תל אביב בה נהרגו שישה מנוסעי קו 402. בין החשודים מנהל מחוז ירושלים בחברה, קצין הבטיחות של המחוז וראש אגף משאבי אנוש של המחוז.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בכיר חמישי, קצין הבטיחות הארצי בחברה, זומן להעיד במשטרה. החקירה מתנהלת על ידי בוחני התנועה באגף התנועה של המשטרה. 

חיים ביטון, נהג קו 402, שוהה בימים אלה במעצר בית בחשד לגרימת מותם ברשלנות של נוסעי האוטובוס. בכירי החברה חשודים שאפשרו לביטון לעלות על ההגה על אף שידעו כי היה מעורב בעבר בתאונות בשל צורת נהיגתו. 

הנהג החשוד חיים ביטון (מרים אלסטר)

ביטון היה מעורב בדצמבר 2014 בתאונה אחרת בזמן שנהג באותו קו, 402, בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. גם בתאונה הזו פגע נהג האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש והמקרה הסתיים במספר פצועים.

בעקבות התאונה החליטו באגד שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים. הוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד, ורק לפני כמה שבועות שב לנהוג בכביש ירושלים-תל אביב. כעת בודקת המשטרה אם ישנה אחריות לבכירים בעקבות החזרתו של הנהג לקו הבינעירוני.

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "אנו מנועים מלהגיב עד למיצוי החקירה. אגד משתפת פעולה עם משטרת ישראל בחקירה ככל שנדרש. אנו מאמינים שיוכח שלא נפל פגם בהתנהלות אגד כארגון המספק מדי יום, באמצעות אלפי נהגים, שירות מקצועי תוך מחויבות עליונה לבטיחות הנוסעים".