לקוח טוען: "הצ'ק מענבל אור חזר"

המחאה על סך 20 אלף שקלים, שניתנה ללקוח שדרש את כספו עוד לפני הפרשה האחרונה, לא כובדה על ידי הבנק - כך טוען אדם שהצטרף לפרוייקט של אור. בחברת הנדל"ן טענו: "החברה איתנה, נשיב כספים בהתאם לחוזים"

הצ'ק חזר? ענבל אור (חדשות 2)

תסבוכת נוספת בפרשת יזמית הנדל"ן ענבל אור: אחד מלקוחותיה של אור טוען כי צ'ק של חברת "אור סיטי נדל"ן" חזר - הצ'ק השני לפחות שחזר מאז המשבר אליו נקלעה אור, שנעצרה ונחקרה בחשד להעלמת הכנסות. בשבוע שעבר חזר צ'ק שהוציאה אחת מהחברות בשליטת אור - בסכום של 424 שקלים בלבד. בריאיון שהעניקה לדני קושמרו ממעצר הבית הבטיחה אור כי הלקוחות שירצו יוכלו לקבל את כספם חזרה - אך כעת טוען הלקוח כי צ'ק שהעבירה לו החברה לא כובד מספרי פעמים, ובחברה אף אמרו לו כי לא ניתן יהיה לספק צ'קים בשלב זה. מהחברה נמסר בתגובה: "נעמוד בכל ההתחייבויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חן זמיר, לקוח שסיכם לפני כארבעה חודשים על הצטרפות לפרויקט תמ"א 38 ברמת גן, העביר לחברה חלק מהמקדמה - כ-20 אלף שקלים - בהעברה בנקאית. מספר ימים לאחר מכן, לדבריו, דרשו ממנו "בשקרים ובהפעלת לחץ" להעביר כספים נוספים למרות שדווח בתקשורת הכלכלית כי תכניות תמ"א הוקפאו. "לאחר סירובה של אחת העובדות, ביקשתי לוותר על העיסקה ולקבל החזר כספי", הוסיף - ובחודש האחרון סיכמו הצדדים על ויתור.

הצ'ק שחזר לטענת הלקוח

זמיר קיבל לפני כשבוע וחצי צ'ק והפקיד אותו: "הצ'ק חזר מאחר ולא היה כיסוי מספיק". שבוע לאחר מכן סוכם כי זמיר יקבל צ'ק אחר, אך לדבריו שלשום (ראשון) "התקשרה מרינה ממשרדי החברה להגיד שכרגע לא ניתן למסור צ'ק לכלל הלקוחות עד להודעה חדשה".

מאור סיטי נדלן נמסר בתגובה לטענות: "חברת אור סיטי הינה חברה איתנה ואנו נעמוד מאחורי כל ההתחייבויות להשיב כספים בהתאם לחוזים החתומים. יש לציין כי בהתאם למסמכים החתומים על ידי הרוכשים הן בטפסי ההצטרפות והן בטפסי הביטול, מופיע כי הכספים מושבים בתום איקס ימי עסקים! כנהוג בחברות מסחריות".

"לא רואה את עצמי בכלא" (חדשות 2)

"אני מנהלת מלמעלה, לא נמצאת בכל הפרטים"

ביום ראשון הגיעה אור לחקירה נוספת במשרדי רשות המסים בירושלים, זאת לאחר שנשלחה בשבוע שעבר למעצר בית עם תום חקירתה הראשונה בחשד להעלמות מסים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בריאיון מיוחד ממעצר הבית לדני קושמרו, סיפרה אור על התחושות הקשות בעקבות החשדות המיוחסים לה להעלמת מסים. "זה לא נעים, לא כיף, לא מכובד", אמרה יזמית הנדל"ן ב"אולפן שישי". "אני לא רואה את עצמי נכנסת לכלא".

"אני לא מאמינה שהסתבכתי. אני מנועה מלדבר על החקירה, אבל אין לי ספק שבסופו של דבר האמת תצא לאור", הדגישה. "בניתי עסק בעשר אצבעות במשך עשר שנים - אני מנהלת אותו ביושרה רבה, באמינות, לא הייתי מעלה בדעתי בכלל לעשות דבר כזה. יש חשדות, הם יתבהרו, האמת תצא לאור. נורא חשוב לי להדגיש שאני מנהלת אלף יחידות דיור, 16 חברות, למה לי לעשות כזה דבר?".

לטענתה, לא היה באפשרותה לדעת על העלמות מס בקבוצת הנדל"ן שבבעלותה. "אני עובדת עם היועצים הטובים ביותר בשוק, יש לי רואי חשבון, יש אנשי מקצוע שעושים את עבודתם", היא טענה. "אני מנהלת מלמעלה, אני לא נמצאת ממש בכל הפרטים". בניסיון לשדר עסקים כרגיל, הבטיחה ענבל אור שכל לקוח שירצה לקבל את כספו בחזרה יוכל לעשות זאת בקלות. "כל מי שמבקש את הכסף יודע בדיוק מה הפרוצדורה", אמרה ענבל אור בריאיון לדני קושמרו. "יש מחלקת קשרי לקוחות, מגיעים, אין שום בעיה, מקבלים את כספם חזרה, מי שלא מאמין ולא רוצה. אנחנו עושים את זה עם כל הקושי. אני מאוד מאמינה בפרויקטים שלי, בדרך שלי, ביושרה שלי".

אור הודתה כי בימים האחרונים נעשו פניות מצד לקוחות שדרשו את כספם בחזרה. "קיבלנו לא הרבה פניות, אבל היו פניות", היא העידה. "הן מטופלות. הייתה סערה, אבל צריכים לקחת גם את הדברים בפרופורציה". במהלך הריאיון תקפה ענבל אור גם את התקשורת על אופי הסיקור בענייניה. "התקשורת מאוד אוהבת אותי", אמרה אור בציניות. "אני חושבת שעשיתי טעות עם התקשורת. היום לא הייתי מצטלמת כמו פעם, וגם לא הייתי מתלבשת ככה. הייתי אומרת לעצמי 'ענבל, את לא צריכה להתלבש ככה. יש לך הרבה יותר מה להציע'".