יזמית הנדל"ן שנעצרה בחשד להעלמת מס - ענבל אור

אור נחקרה אתמול במשך שעות ארוכות בחשד שהעלימה עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. גם סמנכ"ל הכספים בארגון החברות שלה נעצר ונחקר על ידי רשות המיסים. החשדות שעומדים נגדו: העלמת עסקאות בשווי מיליוני שקלים והוצאת חשבוניות כוזבות

חשודה בהעלמת מס. ענבל אור (חדשות 2)

בית משפט השלום בירושלים התיר לפרסם כי יזמית הנדל"ן שנעצרה אתמול (שלישי) בחשד להעלמת עסקאות בהיקף עשרות מיליוני שקלים והוצאת חשבוניות כוזבות היא ענבל אור. היא נחקרה אתמול במשך שעות ארוכות ובתום חקירתה נשלחה ל-15 ימי מעצר בית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא עשיתי כלום, זה רק חשד", אמרה אתמול בבית המשפט בבכי. "זה לא אמיתי מה שאני עושה פה, שייקחו אותי לפוליגרף. אני מנהלת 18 חברות ואני יכולה לומר שאני המומה. 11 שנה אני מנהלת עסקים, יש לי אלף לקוחות, 27 פרויקטים ולא נותנים לי לדבר עם הבנק".

"בניתי את העסק שלי בעשר אצבעות", הוסיפה. "לא הייתי מעלה על דעתי שאעמוד כאן. מעצר בית יאפשר לי לנהל את העסק, יש לי כספים רבים שאני צריכה להעמיד. אני מוכנה ללכת לכל מכונת אמת, אני לא משקרת".

"התנהגותה של אור עוררה חשד"

אור נעצרה לאחר חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים. על פי פרסומים של החברות שבבעלותה, במהלך העשור האחרון ביצעה 27 פרויקטים באזור מרכז הארץ, שכללו בנייה של כ-800 יחידות דיור. מחזור העסקאות שדווח למע"מ עומד על כ-70 מיליון שקלים בחמש השנים האחרונות.

במהלך 2015 התבקשה אור למסור למחלקת הביקורת מסמכים הקשורים לפעילותה העסקית, וזאת במסגרת ביקורת שגרתית. "אור התעלמה באופן בוטה מחובתה, לא התייצבה לחקירות שנקבעו עמה או ביטלה אותם ברגע האחרון", נמסר מרשות המיסים. "מדובר בהתנהלות שמעוררת חשד רב שיש ברצונה להסתיר ממצאים ולשבש את החקירה בעניינה".

אתמול לפנות בוקר פשטו חוקרי מכס ומע"מ ירושלים על ביתה ומשרדיה של ענבל אור. במסגרת הפשיטה נתפסו חומרים רבים שכוללים חוזים, הסכמי שיתוף, מסמכי הנהלת חשבון ומסמכים ממוחשבים.

סמנכ"ל הכספים שלה נעצר ונחקר גם הוא על ידי אנשי רשות המיסים, לאחר שעל פי החשד הוא העלים עסקאות שבוצעו על ידי הקבוצה. איש הכספים, האחראי בין היתר על נושא הדיווח לרשות המסים, נעצר לאחר חקירה סמויה שנערכה במשך כחצי שנה ושוחרר על-ידי השופט למעצר בית תמורת ערבויות.

עורכי הדין רונן רוזנבלום ואודי ברזילי המייצגים את ענבל אור וקבוצת אור סיטי נדל"ן מסרו בתגובה: "מן הראו להמתין לסיום החקירה עד שיתבררו העובדות לאשורן. נדגיש כי מעולם לא נטענה שום טענה במסגרת החקירה כלפי ענבל אור והקבוצה הקשורה ליסוד של מרמה או הונאה. החקירה מתמקדת אך ורק בהיבט מאוד ספציפי בהתאם לחוק מע"מ. אנו סמוכים ובטוחים שכפי שהחקירה החלה בעקבות הליך ביקורת אזרחי, כך יסתיים העניין בהיבט האזרחי בלבד, מבלי הצורך בהליך פלילי. חשוב להדגיש אין קשר בין הפעילות הנדל"נית השוטפת של הקבוצה לבין היבטי החקירה".