נסגר התיק הפלילי נגד חגי דותן

לאחר שלקח אחריות על מעשיו ומשום שמעשי ההטרדה שלו היו מילוליים בלבד, הוחלט במחלקה לחקירות שוטרים לסגור את התיק הפלילי נגד הניצב בדימוס ולהסתפק בהעמדה לדין משמעתי

התיק נסגר. דותן, ארכיון (חדשות 2)

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה החליטה, על דעת פרקליט המדינה, לסגור את התיק הפלילי נגד מפקד מחוז חוף לשעבר ניצב בדימוס חגי דותן, שנחשד בהטרדה מינית. התיק בעניינו יועבר לטיפול מחלקת המשמעת של משטרת ישראל, לצורך העמדת הקצין הבכיר לשעבר לדין משמעתי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הסדר עם פרקליטו של החשוד, סוכם כי בהליך המשמעתי יודה חגי דותן בהתנהגות שאינה הולמת שוטר או שיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה ובהטרדה מינית.

על פי כתב קובלנה משמעתית, שבעובדותיו הודה דותן, הוא פנה במספר הזדמנויות למספר שוטרות ששירתו תחת פיקודו, באמירות פוגעניות בעלות אופי מיני באופן שאינו הולם, בזמן שכיהן במגוון תפקידי פיקוד בכירים במשטרה.

בין היתר אמר דותן לאחת השוטרות: "איך הייתי מת לנשק אותך", כך על פי כתב הקובלנה המשמעתית. באחד המקרים אף קיים דותן קשר אינטימי עם שוטרת שהייתה כפופה לו, תוך קבלת החלטות בעניינה.

דותן לקח אחריות וחסך מהשוטרות את מעמד העדות

במח"ש הסבירו כי ההחלטה להסתפק בהעמדה לדין משמעתי התקבלה מכמה סיבות: העובדה שדותן לקח אחריות על מעשיו בחלק מהמקרים כבר בשלב החקירה וחסך בכך את מעמד העדות מהשוטרות, העובדה שפרש מהמשטרה והעובדה שהסכים להודות בפרטי הקובלנה.

עוד גורמים שהביאו להחלטה להסתפק בהעמדה לדין משמעתי בלבד: העובדה שמעשי ההטרדה היו מילוליים בלבד ולא הגיעו לכלל מעשה, ומשום שהשיח המטריד לא היה ברף חומרה גבוה יחסית.

לגבי השוטרת עמה ניהל דותן קשר אינטימי מבלי שהדיר עצמו מהחלטות שנתקבלו בעניינה, פער הגילאים בין השניים היה מצומצם יחסית, לא היו ראיות לניצול יחסי מרות, ומדובר היה במקרה אחד מסוג זה, להבדיל מהתנהלות סדרתית שאפיינה מקרים אחרים, אשר הופנו לטיפול בדין הפלילי.

"ניצב חגי דותן לקח מייד בתחילתה של החקירה אחריות מלאה על אמירות שלא היו צריכות להאמר מצידו בעבר", אמר עו"ד ליאור אפשטיין, המייצג את דותן. "משהתברר על דעת הצדדים כולם כי אין בדברים כדי לחצות את הרף הפלילי הוא בחר להמשיך ולשאת באחריות ולא לגרור את המערכת כולה לתגרת גרסאות ופרשנויות. נדמה כי ניצב דותן אינו בודד בתהליך ובשינוי שאנחנו עוברים כחברה לגבי האופן שבו ראוי שהשיח במרחב העבודה ישא אופן. ואולי הגענו לשלב שהדיון, לגבי הנכון והראוי, לא צריך להתרחש על גבם של פרטים ששירתו את הציבור שנים ארוכות ועל גב בני משפחותיהם שעמדו לצידם בכל אותם שנים".