התאומה: "ערן הגיע לבית עם סכין"

שירי סובול, הצעירה החשודה ברצח אחותה הילי ז"ל, משנה את גרסתה וטוענת כי הסכין עמה בוצע הרצח הובאה לדירה על ידי בן זוגה דוד ערן - החשוד המרכזי בפרשה. האחות למקורביה: "הילי איימה שתרצח אותו"

המניע עדיין נבדק. שירי והילי סובול

חמישה ימים אחרי רצח הילי סובול ז"ל בדירת משפחתה בתל אביב, המשטרה ממשיכה בחקירת שני החשודים במעשה - אחותה התאומה שירי ובן זוגה דוד ערן. היום (שלישי) האחות נחקרה שוב, והפעם סיפקה לחוקרים פרטים חדשים אודות מה שאירע ברחוב סמטת נטע ביום חמישי האחרון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילה הודתה האחות ברצח, אך בימים האחרונים שינתה את גרסתה והרחיקה את עצמה מהמעשה. היום היא טענה בפני החוקרים כי הסכין ששימשה לרצח ונמצאה בדירת משפחת סובול לא הגיעה מהמטבח. "ערן הגיע עם הסכין מהבית", סיפרה. "הוא בא איתה".

בנוסף, האחות שפכה אור אודות מערכת היחסים העכורה בינה ובן זוגה לבין הילי. למקורביה סיפרה כי השלושה הכירו בבית הספר והילי וערן לא הסתדרו כלל. לטענתה, הילי אף איימה על חייו של ערן: "הילי הייתה מקליטה אותו והייתה משפילה אותו. הם אף פעם לא הסתדרו. היא אפילו יום אחד איימה עליו ואמרה לו 'אני ארצח אותך'".

התאומה עברה בדיקה פסיכיאטרית

היום עברה האחות בדיקה פסיכיאטרית שתקבע האם היא כשירה לעמוד לדין, זאת בהתאם לדרישה של עורך דינה גיל פרידמן. "לשירי אין יד ברצח", טען עו"ד פרידמן. "אני בטוח שלאחר תוצאות הבדיקה נהיה חכמים יותר והמשטרה תבין כיצד לנהוג בה. יבינו שאין לה חלק בעניין".

ששי גז ושירן גולברי, עורכי דינו של דוד ערן, החשוד המרכזי ברצח, מכחישים את כל החשדות המיוחסים לו. "הוא לא רצח את הילי", אמרו הפרקליטים.

הילי סובול ז"ל (פייסבוק)

המשטרה תבקש להאריך את מעצר האחות ובן הזוג

המניע לרצח עדיין לא ברור. בשלב זה הוקם צוות חקירה מיוחד שהוקם במרחב יפתח של משטרת מחוז ת"א. החוקרים שומרים על עמימות סביב פרטי החקירה, אך בין היתר אספו עדויות רבות מחברות והחברים של השלישייה.

כעת ממתינים במשטרה לתוצאות בדיקות דנ"א שנלקחו מהזירה. ביום ראשון הבא ככל הנראה תבקש המשטרה להאריך שוב את מעצרם של השניים, אלא אם יצליחו לשבור את אחד מהם, שיודה ברצח.