פיגוע המספריים: התיק נגד השוטר היורה ייסגר

הפרקליטות צפויה לסגור את התיק נגד השוטר שירה במחבלת בת ה-16 שביצעה פיגוע דקירה בשוק מחנה יהודה לפני 3 חודשים יחד עם חברתה. זאת, בעקבות המלצת מח"ש שקבעה כי לא ניתן להוכיח כוונה פלילית במעשיו. השוטר טען בחקירתו כי הזהיר את המחבלת וחשש שהיא נושאת מטען

הפרקליטות תסגור בקרוב את תיק החקירה נגד השוטר ממשטרת ירושלים שירה במחבלת מ"פיגוע המספריים" בנובמבר האחרון סמוך לשוק מחנה יהודה. זאת, בעקבות המלצה של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), לפיה אין מקום להעמיד לדין את השוטר, כי לא ניתן להוכיח בשום פנים כוונה פלילית במעשיו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

את ההחלטה לפתוח בחקירה נגד השוטר, שמשרת במחלקת החבלה של משטרת ירושלים, קיבל היועץ המשפטי לממשלה הקודם יהודה וינשטיין, לאחר שנטען שהירי של השוטר אל המחבלת נעשה שלא לצורך, כי בעת שירה לעברה היא כבר שכבה על הרצפה ולא נשקפה ממנה שום סכנה.

זירת הפיגוע ברחוב יפו (מצב בטחוני גלובלי)

בחקירתו טען השוטר שקודם לירי הוא הזהיר את המחבלת ולטענתו לא ניתן היה לדעת האם היא נושאת על גופה מטען. במח"ש נגבו עדויות נוספות ולאחר שהוברר שלא ניתן לשלול את טענתו של השוטר על האזהרה, שכן לצילומי מצלמות האבטחה לא נלווה פסקול, ובעיקר מאחר ולא ניתן להוכיח שום כוונה פלילית במעשיו, המליצו ראשי מח"ש לפרקליטות לסגור את התיק.

בדצמבר נחקר השוטר במחלקה לחקירות שוטרים על נסיבות הירי במחבלת בת ה-16. החקירה נפתחה על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, לפי המלצת פרקליט המדינה, והיא נועדה לבדוק טענות שהועלו לפיהן השוטר ירה במחבלת לאחר שנוטרלה.

המספריים ששימשו לפיגוע (משה לוי מדברים תקשורת)

כמה ימים לפני כן הוגש כתב אישום נגד קרובת משפחתה של המחבלת שחוסלה, שביצעה יחד עמה את הפיגוע ליד השוק. על פי כתב האישום השתיים דקרו בלב ירושלים עוברים ושבים באמצעות מספריים. לפי כתב האישום, הנערות הפלסטיניות הגיעו לאזור לשכת הבריאות ברחוב יפו. אחת מהן ניגשה מאחור לספסל עליו ישב באותה פלסטיני בן 70 ודקרה אותו בעורפו ובגבו באמצעות המספריים. הוא נפצע קל. הן לא ידעו כי מדובר בפלסטיני.

אחרי הדקירה הזאת המשיכו הנערות בדרכן כשהן אוחזות ומניפות כל אחת מספריים בידה. קרובת המשפחה ניסתה לדקור גבר נוסף בעוד שהנאשמת עומדת לידה, מניפה את המספריים מעל ראשה בתנועת דקירה כלפי הסובבים.

אזרח שעובד בקירבת מקום מיהר לכיוונה של הנאשמת, היכה אותה באמצעות כיסא והנאשמת נפלה לקרקע. קרובת משפחתה הניפה את המספריים לעבר גבר חמוש שירה בה. למקום הגיע גם השוטר שנחקר, שהצטרף לירי לעבר השתיים. קרובת המשפחה נהרגה במקום, הנאשמת נפצעה ופונתה לבית החולים.