נהג האוטובוס שגרם לתאונה שוחרר

חיים ביטון, החשוד בגרימת מותם ברשלנות של שישה בני אדם בהתנגשות בין אוטובוס למשאית בכביש 1, שוחרר בהסכמת המשטרה למעצר בית למשך 21 יום. נאסר עליו לצאת מישראל והוא יפקיד ערבות כספית. במשטרה חושדים שחברי הנהלה ב"אגד" ידעו על נהיגתו הבעייתית של ביטון, ולא פעלו בנושא

שוחרר למעצר בית. ביטון (מרים אלסטר, פלאש 90)

חיים ביטון, נהג האוטובוס שלפי החשד גרם לתאונה הקטלנית בכביש ירושלים-תל אביב בתחילת השבוע, שוחרר היום (רביעי) למעצר בית למשך 21 ימים. לפני שחרורו, נדרש ביטון להפקיד דרכון ולהעביר ערבות כספית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ביטון, שלפי החשד התעסק במכשיר הסלולרי שלו בזמן הנהיגה - מה שגרם להסחת דעתו ולהתנגשות במשאית שעמדה בשולי הכביש, נשלח למעצר בית למשך 21 יום בביתו בפיקוח אמו. בנוסף, קבע בית משפט השלום לתעבורה בירושלים כי עליו לבצע הפקדה כספית על סך 7,000 שקל, להפקיד את דרכונו במשטרה ונאסר עליו לצאת מהארץ.

"עולה על פי חומר החקירה שנאסף עד כה כי קיים חשד סביר שהמשיב גרם בהתנהגותו לתאונה המחרידה בכך שלא שמר על רווח ממשאית שעמדה עקב תקלה מכנית בשול הימני", נכתב בהחלטה.

זירת התאונה בכביש 1 (פלאש 90)

לאחר הפרסום הראשון לפיו בכירים ב"אגד" ייחקרו בעניין התאונה, אמרה אמש המשטרה כי הגיע לידיה מידע אנונימי לפיו שני בכירים בהנהלת החברה ידעו על הנהיגה המסוכנת שלו. במשטרה טוענים כי הבכירים ידעו על העבירות שביטון נהג לכאורה לבצע, אך לא עשו דבר.

עוד עולה מהחקירה כי כבר בתאונה בה היה ביטון מעורב לפני שנתיים, שהסתיימה בפציעתם של כמה בני אדם, הוא ניסה לשבש את החקירה באותה דרך בדיוק - ניסה לחבל במכשיר הטכוגרף. בנוסף נטען כי אין ספק לכך שבמהלך התאונה בכביש 1 הוא היה עסוק בטלפון הנייד. החריצים על הכביש הצביעו כיצד האוטובוס גולש ימינה, ורק בשנייה האחרונה כשהוא הבחין במשאית, הוא ניסה לסטות שמאלה - אך כל זאת התרחש בשלב מאוחר מדי.

"לא נסבול תאונות כאלה בשל רשלנות", ציינו במשטרה. "ככל שלומדים אנחנו מבינים שיש פה אחריות שילוחית לחברה כולה". במשטרה מדגישים כי ככל הנראה חקירת בכירי אגד תיעשה תחת אזהרה.