חקירת התאונה בכביש 1: נהג האוטובוס נעצר בחשד לגרימת מוות ברשלנות

בתום חקירה ראשונית של ההתנגשות הקטלנית בכביש ירושלים-תל אביב, נעצר נהג האוטובוס ונחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות. מהפרטים שנאספו עולה כי הנהג היה מעורב בעבר בתאונה דומה. הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה מההרוגים בתאונה

הנהג היה מעורב בעבר בתאונה דומה (פלאש 90)

חקירת התאונה הקטלנית בכביש 1: נהג האוטובוס שהתנגש במשאית שעצרה בצד הדרך נעצר בשעות הבוקר המוקדמות (שני) בחשד לגרימת מוות ברשלנות של שישה מהנוסעים שנהרגו בתאונה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נהג האוטובוס הועבר להמשך חקירה ובהמשך היום יובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. נהג המשאית שוחרר בערבות ויגיע לקצין לפסילת רישיון ל-90 יום.  מחקירה ראשונית עולה כי נהג האוטובוס היה מעורב בדצמבר 2014 בתאונה אחרת בזמן שנהג באותו קו, 402, בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. גם בתאונה הזו, שהתרחשה לפני מספר שנים, פגע נהג האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש, והמקרה הסתיים במספר פצועים. בעקבות התאונה החליטו ב"אגד" שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים והוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד, ורק לפני כמה שבועות שב הנהג לנסוע בכביש ירושלים-תל אביב.

זירת התאונה אמש (פלאש 90)

אזרח שנוהג לנסוע באופן קבוע בקו 402 סיפר כי מדובר בנהג מועד, שעובר על כללי הבטיחות במהלך הנסיעה. לדברי האזרח, מדובר בעבירות הקשורות לשמירה על מהירות הנסיעה, שמירת מרחק, וכן שמירה על ריכוז ותשומת לב למתרחש בכביש. לדברי הנוסע, תאונה מהסוג שהתרחש היום, הייתה רק שאלה של זמן.

עוד עולה מחקירת המשטרה כי נהג המשאית נאלץ לעצור בשול הדרך עקב תקלה, ככל הנראה, נזילת שמן. כ-4 דקות לאחר שעצר בשול, האוטובוס שהגיע מכיוון ירושלים סטה מנתיבו והתנגש במשאית בצידו הימני. עד כה מסתמן בחקירה חשד להיסח דעת מצד נהג האוטובוס ונבדק האם השתמש במכשיר הסלולרי שלול במהלך נהיגה.

"ראיתי את הספסלים עפים"

"הייתי בדרך מירושלים לבני ברק ולא הייתי ממש מפוקס, כשפתאום שמעתי את הזגוגית מתנפצת", שחזר ינון יזדי אחד מנוסעי האוטובוס שנפצע בשיחה עם חדשות 2 Online. "בהתחלה חשבתי שהנהג נכנס קצת במעקה ההפרדה, אבל פתאום ראיתי את הספסלים שלידי עפים. באתי לקום והרגשתי שכל הפנים שלי עם זכוכיות"."אחרי שקמתי ועמדתי לצאת שמעתי מישהו מתחת לספסל צועק לי 'הצילו, הצילו'", המשיך יזדי. "הרמתי את הספסל וראיתי אדם מכוסה בדם שאמר לי שאשתו בין הספסלים. אף אחד לא הבין מה קרה. כולם צרחו, היו שם מראות מאוד לא נעימים". יזדי, תושב ירושלים בן 22, ישב בספסל הרביעי מאחורי הנהג בזמן התאונה הקשה. "ברוך השם שלא נסעתי עם אף אחד", הוא אומר. יזדי נפצע באורח קל בתאונה ואושפז בבית החולים שיבא בתל השומר.

במקביל הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה מתוך ששת ההרוגים בתאונה: ישראל וינברג בן 26 מירושלים, יעקב מאיר חשין בן 27 מירושלים, חנה פשה פרנקל בת 23 מירושלים ולוי יצחק אמדדי, בן 17 מיבניאל.