תיעוד: רעולי פנים "מרססים" בית

אמצעי הלחימה הבלתי חוקיים ממשיכים להסתובב במגזר הערבי, ואמש הוא גרם לפציעתה של אישה באורח קל עד בינוני. שני רעולי פנים תועדו בידי מצלמות אבטחה כשהם יורים עשרות כדורים מנשק אוטומטי לעבר בית באום אל פחם. "אם רה"מ דיבר על מלחמה בנשק הבלתי חוקי, הוא צריך לראות את התיעוד הזה", אמר אחד התושבים

הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי מאיים פעם נוספת על חיי היום-יום של התושבים: אמש (רביעי) הגיעו שני רעולי פנים לאחת השכונות באום אל פחם, ירדו ממכוניתם והחלו לירות עשרות כדורים עם נשק אוטומטי לעבר אחד הבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אישה אחת שעמדה במרפסת הבית נפצעה קל עד בינוני, ונלקחה מיד לבית החולים העמק בעפולה. המשטרה עדיין חוקרת את נסיבות האירוע. במשטרה אמנם הכריזו באחרונה על מלחמה באמצעי הלחימה הבלתי חוקיים במגזר הערבי, במיוחד לאחר הפיגוע שביצע נשאת מלחם בתל אביב, אולם גורמים במגזר מעידים כי בתקופה האחרונה דווקא חלה עלייה במקרי האלימות.

"אם ראש הממשלה דיבר על מלחמה בנשק הבלתי חוקי ואמצעי הלחימה המסתובבים באופן חופשי ביישובים הערביים, הוא צריך לראות את התיעוד הזה ואז לדבר", אמר אחד מתושבי השכונה לחדשות 2 Online. "אנחנו סובלים כמעט באופן יומי מהתופעה המסוכנת הזאת, והנה אמש כמעט שילמה בחייה אישה תמימה שאינה קשורה לכלום".

אתמול נודע כי תנ"צ ג'מאל חכרוש, ממלא מקום מפקד מחוז חוף, קודם לדרגת ניצב. "אני מברך על המינוי של בן הכפר שלי להיות הניצב המוסלמי הראשון", אמר תושב כפר כנא, הכפר בו מתגורר חכרוש. "אבל - וזה אבל גדול - הכפר שלו סובל מאוד מתופעת אמצעי הלחימה, והשאלה היא איך הוא יתפקד בנושא הזה ומה יהיו האמצעים שיעמדו לרשותו כדי לטפל בנגע הזה".