הערכה במשטרה: חקירה פלילית נגד איבגי - "שאלה של זמן"

נגד השחקן הוגשה תלונה בגין הטרדה מינית – וגורם המעורה בפרטים אומר לחדשות 2 כי ייתכן שכבר בקרוב יגיעו נשים נוספות להעיד נגד משה איבגי. בינתיים נחשפים פרטים מהליך הבירור שקיים תיאטרון חיפה בין המתלוננת לאיבגי לפני כשנתיים. המתלוננת במכתב לנשים הנוספות: "אסור לשתוק, אין לנו במה להתבייש"‎

הטענות נגד משה איבגי בדרך לחקירה פלילית? על אף שרשמית אופן הטיפול של המשטרה בעניינו של השחקן מוגדר כ"בדיקה", התלונה של עובדת תיאטרון חיפה שהוגשה אתמול (שני) מכילה את כל הרכיבים שמצדיקים ואף מחייבים במעבר לחקירה באזהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הגשת התלונה, גורם משטרתי שבקי בפרטי הפרשה העריך כי "זו רק שאלה של זמן" עד שהבדיקה המשטרתית תהפוך לחקירה באופן רשמי. יתרה מכך, ייתכן שכבר בקרוב אישה אחת או שתיים נוספות יעידו בפני החוקרים, ואז השחקן לא יתמודד עם סוגיית הפתיחה בחקירה, אלא עם יכולתו להתמודד מול התלונות הללו. ‎

על פי התלונה שהוגשה אתמול, עולה כי מדובר במעשה מגונה, וכי על המקרה לא חלה התיישנות. בדיקת החומר שכבר נאסף נגד איבגי וגביית העדות שנמשכה שש שעות התבצעה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, ואם היא החקירה תהפוך לפלילית היא תתנהל ביחידה זו. למתלוננת הובהר כי קיים סיכוי שהיא תידרש להתעמת עם איבגי והיא מצידה לא סירבה לעבור בדיקת פוליגרף.

"החיבוק הידידותי הפך למיני"

הנהלת תיאטרון חיפה תתכנס ביום חמישי בכדי לדון בצעדים שיינקטו, ובין האפשרויות שנקלות - השעיית השחקן, או לבקשו לצאת לחופשה בצל הסערה. לצד הבדיקה המשטרתית, לידי חדשות 2 הגיעו הפרטים מהליך הבירור שקיים תיאטרון חיפה לפני כשנתיים לאחר פנייתה של המתלוננת שנחשבה כעובדת במקום עד לפני כחצי שנה. המתלוננת, מנהלת הצגה בתיאטרון, טענה אז כי המקרה לא טופל כראוי, מה שהוביל להגשת התלונה במשטרה בגין מעשה מגונה.

המתלוננת שעבדה כמנהלת הצגה שבה השתתף איבגי, פנתה לאחראית על ההטרדות המיניות בתיאטרון וסיפרה לה שהיא העניקה לאיבגי חיבוק ידידותי, אלא שלטענתה החיבוק הפך מצדו לבעל אופי מיני. כשפנו לאיבגי בנושא, הוא הופתע ואמר שלא לכך התכוון, והוא התקשר למנהלת ההצגה והתנצל. למרות זאת, המתלוננת ביקשה שיעבירו אותה להצגה אחרת כדי לא לעבוד עם השחקן וכך היה.

המשך החקירה ביחידה לחקירות הונאה (פלאש 90, יוסי זליגר)

מנגד, מהמתלוננת נגד איבגי נמסר כי היא נחרדה מהאופן שבו תואר המקרה. עו"ד ליאת בהר כהן, המייצגת את המתלוננת אמרה כי היא טענה שמעולם לא היה חיבוק ביניהם ומעולם לא היו ידידים או מכרים. " השחקן תקף אותה מינית באופן שגרם לה לטראומה שהיא לא מצליחה להתגבר עליה כפי שידוע היטב לצוות התיאטרון", אמרה עורכת הדין. ‎

 "רק כך ניתן להגיע לאמת"

בתוך כך, המתלוננת נגד השחקן, מתארת לראשונה את התחושות שליוו אותה בעת שפנתה למשטרה. "זו החלטה לא פשוטה, אך רק כך ניתן להגיע לאמת", הסבירה המתלוננת במכתב שהעבירה למתלוננות האחרות. "הקושי נובע משחזור של כל פרט באירוע והצפת התחושות הקשות שליוו אותו. עם זאת לשמחתי, אנשי המשטרה דאגו ליצור עבורי אוירה קשובה ומכבדת".

"רק כך תתברר האמת". איבגי

המתלוננת כתבה כי ההחלטה להגיש את התלונה נגד השחקן, לוותה בלבטים קשים. יחד עם זאת ציינה כי החליטה לבצע את המהלך "רק משום שכך ניתן יהיה להגיע לאמת ולמנוע פגיעה בנשים נוספות".