המתלוננת נגד איבגי: "אסור לשתוק"‎

בלעדי ל"שש עם רינה מצליח": האישה שהגישה תלונה נגד השחקן משה איבגי קראה למתלוננות האחרות לפנות למשטרה. "ההחלטה להגיש תלונה לא הייתה פשוטה מבחינתי, אך חשתי כי רק כך ניתן להגיע לאמת", כתבה והדגישה: "אין לנו במה להתבייש"‎

המשטרה יצרה קשר עם שתי נשים (משה איבגי, (חדשות 2)

האישה שהגישה תלונה נגד השחקן משה איבגי, מתארת לראשונה את התחושות שליוו אותה בעת שפנתה למשטרה. "זו החלטה לא פשוטה, אך רק כך ניתן להגיע לאמת", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הליך הגשת התלונה כרוך בקושי נפשי", הסבירה המתלוננת במכתב שהעבירה למתלוננות האחרות והגיע לידי "שש עם רינה מצליח". "הקושי נובע משחזור של כל פרט באירוע והצפת התחושות הקשות שליוו אותו. עם זאת לשמחתי, אנשי המשטרה דאגו ליצור עבורי אוירה קשובה ומכבדת".

המתלוננת כתבה כי ההחלטה להגיש את התלונה נגד השחקן, לוותה בלבטים קשים. יחד עם זאת ציינה כי החליטה לבצע את המהלך "רק משום שכך ניתן יהיה להגיע לאמת ולמנוע פגיעה בנשים נוספות".

"אני קוראת לנשים נוספות שנפגעו לפנות למשטרת ישראל ולהגיש תלונה", הוסיפה. "אסור לנו לשתוק. אין לנו במה להתבייש ואנחנו צריכות לקום ולהגן על עצמנו. אני באופן אישי מרגישה מחוזקת ויודעת שעשיתי את הצעד הנכון".

מתיאטרון חיפה נמסר בתגובה: "אנחנו דוחים בתוקף את הטענות, התיאטרון ערך בירור מיידי על ידי הממונה על ההטרדות המיניות שהסתיים שהסתיים לשביעות רצונה".

בעקבות הטענות: המשטרה פנתה לנשים

אתמול (שני) הגישה תלונה נגד איבגי, לאחר שהמשטרה פנתה אל האישה, שחקנית שעבדה עמו בתיאטרון חיפה, ושכנעה אותה להגיש תלונה. המתלוננת העידה בפני חוקרי המשטרה במשך מספר שעות, והתייחסה לאירוע שהתרחש לפני כשנתיים. ההערכה היא שבעקבות התלונה תהפוך הבדיקה בעניינו של איבגי לחקירה פלילית.

החוקרים כבר יצרו קשר עם שלוש נשים לפחות, אך אין עדיין תשתית מספקת במשטרה בשלב זה להחליט אם יש מקום לפתוח בהליך מלא של בדיקת הטענות נגד איבגי. השבוע הודיעה המשטרה כי החלה לבדוק את הטענות באופן ראשוני. בשלב זה, מדובר בגישושים מקדמיים של המשטרה במטרה לבדוק אם יש תכלית וטעם לפתוח בהליכים נגד איבגי. חשוב להדגיש שלפחות במקרה אחד, חלה התיישנות, ולכן גם אם תיפתח בסופו של דבר חקירה ניתן יהיה להשתמש במקרה הנוסף בניסיון להוכיח דפוס פעולה, אך לא מעבר לכך.

איבגי: "מעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע באיש"

ראשית הפרשה בשבוע שעבר, לאחר שבתחקירים של חדשות 10 ו"וואלה!NEWS" פורסם ש-6 נשים העידו כי איבגי הטריד אותן מינית. על פי הדיווח, רובן עבדו עמו בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע. אף אחת מהנשים לא התלוננה נגד איבגי במשטרה, ולכן הוא אינו מוגדר חשוד בשלב זה. בהמשך פורסמו עדויות נוספות נגד השחקן.

שלשום הוא הגיב על הבמה ואמר: "אני רוצה להגיד שיש לי כבוד לכל אדם באשר הוא אדם. לכל איש ולכל אישה שעבדתי איתם בעבר ובהווה. מעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע באיש". איבגי, שכיכב בהצגה "שלא תתעורר הילדה" בפני אולם מלא, אמר את הדברים בתום המופע. "הפרסומים בימים האחרונים הפכו לי את החיים ושיבשו אותם מהקצה אל הקצה. ימים לא קלים עוברים על המשפחה שלי", הוסיף השחקן. "אני לא רוצה להתייחס לדברים האלה בתקשורת. הכי נכון לעשות את זה מול הגורמים המוסמכים - אם נצטרך".