המשטרה בודקת את הטענות נגד איבגי

בעקבות עדויות של כמה נשים, לפיהן השחקן הטריד אותן מינית, יצרו החוקרים קשר עם שתיים מהן כדי לבדוק האם ישתפו פעולה. במשטרה מעריכים שהנשים האלה לא יסכימו לכך, ובכל מקרה על אחד המקרים חלה התיישנות‎

המשטרה יצרה קשר עם שתי נשים (משה איבגי, (חדשות 2)

הטענות על הטרדות מיניות מצד השחקן משה איבגי יהפכו לחקירה משטרתית? חוקרי המשטרה יצרו קשר עם שתי נשים שעדויותיהן כי הוטרדו מינית על ידי איבגי פורסמו בכלי התקשורת כדי לבדוק האם יהיו מוכנות לשתף פעולה. ההערכה במשטרה היא כי הנשים יסרבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בשתי עדויות שפורסמו בתקשורת, כשאחת מהנשים דיברה למצלמה, והשנייה נשמעה בריאיון טלפוני. החוקרים יצרו קשר עם השתיים בכדי לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה מצדן, אך ההערכה במשטרה היא שהנשים לא יסכימו למהלך.

בשלב זה, מדובר בגישושים מקדמיים של המשטרה במטרה לבדוק אם יש תכלית וטעם לפתוח בהליכים נגד איבגי. חשוב להדגיש שלפחות במקרה אחד, חלה התיישנות, ולכן גם אם תיפתח בסופו של דבר חקירה ניתן יהיה להשתמש במקרה הנוסף בניסיון להוכיח דפוס פעולה, אך לא מעבר לכך.

"מלחמה ברוחות רפאים"

ראשית הפרשה בשבוע שעבר, לאחר שבתחקירים של חדשות 10 ו"וואלה!NEWS" פורסם ש-6 נשים העידו כי איבגי הטריד אותן מינית. על פי הדיווח, רובן עבדו עמו בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע. אף אחת מהנשים לא התלוננה נגד איבגי במשטרה, ולכן הוא אינו מוגדר חשוד בשלב זה.

בתגובה לטענות, אמר ציון אמיר, עורך דינו של איבגי, כי מדובר ב"מלחמה ברוחות רפאים ובעולם של צללים", בהתייחסו לכך שהטענות כלפי השחקן מועלות ברשתות החברתיות ובתקשורת מבלי שהוגשה תלונה במשטרה ולא הוכח דבר.

בריאיון לתכנית "דקל-סגל" של ירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל אמר עו"ד אמיר: "אין תלונות, אנחנו שומעים מינוחים חדשים, עדויות, דברים שנמסרו לעיתונאים, אנחנו מצויים בזירה חדשה. נעזוב רגע את הפייסבוק, אני קורא לזה מלחמה ברוחות רפאים ובעולם של צללים. אתה לא יודע מי עומד מולך, מה עומד מולך, אתה לא יודע שם, פנים, עובדות, שום נרטיב. זה חוזר על עצמו".

סנגורו של איבגי התייחס גם לכמה פרשות דומות שהתפרסמו לאחרונה ואמר: "מי כמוכם יודעים שיש עשן ללא אש. היו ימים אחרים והנה גילינו שיש עשן ללא אש ברבה פרשיות, למשל ינון מגל. שני תיקים נסגרו בעילה של חוסר אשמה, אחת מחוסר עניין לציבור".

אמיר נשאל גם על השתיקה שגזר על עצמו איבגי והסביר כי הוא ייעץ לו שלא לדבר בשלב זה כי זה מוקדם מדי: "זה בוער בעצמותיו והוא רוצה לצאת ולדבר, לכנס מסיבת עיתונאים להשיב ולהרגיע". הוא הדגיש כי "יש להגן על הנשים ולכבד אותן ולהימנע מלתקוף אותן", אך הבהיר כי תהליך הבדיקה בעניין צריך להיות איטי יותר ויסודי יותר. "חשדות רציניים צריך לבדוק במקומות הנכונים כמו במשטרה".