הברחה דיפלומטית: זהב וגם סטרואידים

הבדיקה השגרתית בגבול גילתה "אוצר": ברכבו של דיפלומט אירופי נמצאו טלפונים סלולריים רבים, זהב וגם סטרואידים חשודים. הנציג תושאל ושוחרר, הנהג נעצר - והרכוש נתפס

הבדיקה העלתה שלל רב (דוברות רשות המסים)

ניסיון הברחה חריג - ברכבו של נציג האיחוד האירופי בישראל: עשרות קילוגרמים של זהב, מאות סמארטפונים וחבילות סטרואידים נמצאו היום (חמישי) ברכבו של נציג האיחוד האירופי בישראל, שניסה לעבור את הגבול מירדן. בשלב זה לא ידוע מי אחראי לניסיון ההברחה: הדיפלומט עוכב ושוחרר, והנהג עוכב לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רכב השטח שבבעלות האיחוד האירופי, הנמצא בשימושו של יועץ פוליטי למשלחת האיחוד האירופי למזרח התיכון, עוכב לבדיקה סמוך ליריחו בזמן שעבר מירדן לישראל. בודקי מכס במעבר אלנבי מצאו ברכב את הפריטים החריגים, ועיכבו את הדיפלומט ואת הנהג, תושב עטרות שבצפון ירושלים. 

בתחילה הם מצאו ברכב עשרות מכשירי טלפון סלולרי חכמים מסוגים שונים, ובהמשך הבדיקה נמצאו עוד כ-700 סמארטפונים נוספים ועשרות קילוגרמים של מטילים ותכשיטים - שעשויים על פי החשד מזהב טהור. בנוסף, נתפסו אמפולות המכילות סטרואידים האסורים לשיווק ועלולות להוות סכנה לבריאות הציבור. שווי המוצרים שנתפסו מוערך בכ-10 מיליון שקלים.

הטלפונים שנמצאו ברכב (דוברות רשות המסים)

בתום החיפוש נלקחו מיידית הדיפלומט והנהג החשוד לחקירה במשרדי חקירות מכס ומע"מ בירושלים. הדיפלומט שוחרר והנהג הובא בפני בית משפט השלום בירושלים ומעצרו הוארך עד ליום ראשון הקרוב.