ניצב בדימוס מנשה ארביב יועמד לדין בכפוף לשימוע

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, קיבל את המלצת פרקליט המדינה והורה למח"ש להעמיד לדין את ארביב בכפוף לשימוע. החשדות נגד הניצב בדימוס מייחסים לו עבירות של מרמה והפרת אמונים ואי מילוי חובה רשמית, זאת לאחר שלא דיווח על השוחד שהוצע לו ולתנ"צ אפרים ברכה ז"ל

ניצב ארביב יועמד לדין בכפוף לשימוע

ניצב בדימוס מנשה ארביב יועמד לדין בכפוף לשימוע: המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה היום (חמישי) לניצב בדימוס על החלטתה להעמידו לדין בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים ואי מילוי חובה רשמית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממצאי החקירה שהתנהלה במח"ש מעלים כי ניצב ארביב לא דיווח לבכירי המשטרה על הצעת שוחד שקיבל מהרב פינטו, זאת בעת שנשאל בחקירת משטרה על הקשרים שהיו לו עם הרב.

בהחלטת היועמ"ש נאמר כי הקשר ההדוק שהיה בין ארביב, ששימש כנציג המשטרה בארה"ב, לבין הרב פינטו, נשמר גם לאחר שנודע לארביב על דבר החקירה הסמויה נגד הרב, ולמרות זאת הוא נמנע מלדווח על הקשר.

החשד: ידע על השוחד, ולא דיווח (פול סטילס)

במסגרת היחסים בין הרב פינטו לניצב ארביב, התקיימה פגישה אחת, במהלכה הציע הרב לארביב 60 אלף דולר. מטרת הכסף, אותו ארביב סירב לקבל, הייתה שיפנה לגורמי חקירה בארץ ובהם גם ראש אגף החקירות והמודיעין וישכנע אותם למנוע את המשך החקירה בה היה מעורב פינטו.

ניצב ארביב נמנע מלדווח על הצעת השוחד גם לאחר שנחשפה הצעת שוחד אחרת, שהציע פינטו לתנ"צ ברכה ז"ל. "מחדלו זה של ארביב מקבל משנה תוקף מאחר ומדובר היה בחשיפת עבירה פלילית שהיה בגילויה לסייע בחקירה שהתנהלת באותה עת בדבר השוחד לתנ"צ ברכה", קבע היועמ"ש.