ראש עיריית אשקלון החשוד באונס שוחרר למעצר בית: "חוזר לאשתי ולילדיי"

לאחר שנעצר בחשד לעבירות מין, איתמר שמעוני שוחרר למעצר בית כעבור יותר משבועיים. בצאתו מבית המעצר אמר: "אני רק רוצה לחזור לעיר שאני כל כך אוהב". ממצאי החקירה מעלים כי ביצע עבירות מין בנשים שקיים עמן מערכות יחסים

"רק רוצה לחזור הביתה": ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, החשוד בעבירות מין ושחיתות, שוחרר היום (שישי) לביתו לאחר למעלה משבועיים במעצר. עם צאתו מבית המעצר אמר לעיתונאים שהמתינו לו: "אני רק רוצה לחזור לאשתי ולילדיי ולעיר שאני כל כך אוהב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ממצאי החקירה נגד שמעוני מעלים חשד כי ביצע עבירות מין ב-4-5 נשים שעמן קיים מערכות יחסים. חשוד שנעצר בפרשה הודה בחקירתו כי ראה במו עיניו את ההסכם שערך עורך דין בין שמעוני לאחת המתלוננות בתמורה לשתיקתה. במהלך ימי מעצר הבית נאסר עליו להגיע לעירייה. בקשתו של שמעוני לערוך בדקית פוליגרף טרם נענתה, והוא לא עומת עד כה עם המתלוננות.

מחקירתו של החשוד עולה כי שמעוני התחייב לשלם חצי מיליון שקלים לאחת הנשים, שמצדה התחייבה לשתוק ולא להתלונן נגדו. בעבר, עם פרסום הדברים בערוץ 10, שמעוני הכחיש מכל וכל את האירוע ואת קיומו של ההסכם המדובר.

במהלך חקירתו הודה שמעוני כי קיים מערכות יחסים עם מספר נשים. הוא טען כי לדברים לא היה קשר לעבודת העירייה, וכי הם התרחשו מחוץ לשעות העבודה. אלא שממצאי החקירה העלו חשד שבמערכות היחסים הללו ביצע שמעוני גם מספר עבירות מין. בנוסף לעבירות המין, שמעוני נעצר ונחקר גם בחשד לשורה של עבירות הנוגעות לשחיתות.

אשתו של שמעוני: "עוברים ייסורים"

רויטל שמעוני, אשתו של ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, הגיבה לפרשה ושיתפה בימים הקשים שעוברים על משפחתה. באופן חריג, ההודעה פורסמה על ידה בעמוד הפייסבוק של ראש העירייה - על מנת לדחות את הטענות החמורות כלפי בעלה: "אני חשה כאב עצום על מה שאיתמר עובר עכשיו, אין לי מילים לתאר את הייסורים שאנו עוברים כמשפחה".

"תושבי אשקלון היקרים, ביקשתי את הרשות להביא כאן, בעמוד של איתמר, את הדברים שחשוב לי לומר לכם בימים אלה", כתבה. "עוברים עלינו ימים לא קלים, אבל אנחנו חזקים ונאחזים באמונה בבורא עולם. אני בטוחה בחפותו של איתמר. איתמר אדם מדהים, שעבר בשנים האחרונות מסע ייסורים, איומים והכפשות בקנה מידה חסר תקדים".

שמעוני ואשתו (חדשות 2)

שמעוני הביעה תקווה כי המשפחה תצא מחוזקת מהתקופה הזו: "למרות הכל, יש בנו אמונה חזקה שהצדק ייעשה והאמת בסופו של יום תצא לאור. אנחנו מוקפים באהבה ואהדה של רבים מכם, אתם אנשים מדהימים, אני מקבלת אינספור הצעות לסייע לי ולמשפחתי להתמודד עם המציאות שנכפתה עלינו, ואני אסירת תודה לכם על כך".

"היו מי שפעלו כדי לחבל ולפגוע בו"

בהמשך הפוסט היא סיפרה על התחושות הקשות במשפחה ועל הדיון הטעון בהארכת המעצר: "זה לא פשוט להתמודד עם המציאות הזו, יש גם ילדים בתמונה ואנשים שוכחים לפעמים שראש עיר הוא גם בעל ואבא לילדים, יש לו הורים מבוגרים שמאוד דואגים לו. הגעתי אתמול לדיון בבית המשפט, למרות היום הקשה מאוד שעבר עלינו, כדי להתייצב לצידו, לומר לו שאני אוהבת אותו, מחזקת אותו".

שמעוני הביעה אמון מלא גם בחפותו של בעלה וגם ביכולתו לשוב לתפקידו במהרה: "אני מאמינה שבעוד זמן לא רב הוא ישוב אלינו וישוב לעשייה שהוא כל-כך אוהב למען תושבי אשקלון. אני מכירה את איתמר שנים רבות. הבחירה שלכם בו לראשות העיר אשקלון, הייתה מבחינתו הגשמה של חלום. מרגע שנכנס לתפקיד הוא התמסר אליו בצורה מעוררת הערצה". את דבריה סיכמה ברמז לאנשים שלדעתה עומדים מאחורי הפרשה: "אני יודעת שהיו מי שפעלו בדרך לא דרך כדי לחבל בעשייה ולפגוע בו".