תיעוד: כך "עוקצים" לקוחות גז

דיירי אחת השכונות בבאר שבע התלוננו במשטרה, לאחר שלטענתם נציגי חברת "פזגז" הגיעו לבניין והחתימו את הדיירים על טופס המעבר באופן בלתי חוקי. בתיעוד שהגיע למייל האדום ניתן לראות כיצד זה קורה

הצצה נדירה אל מלחמות חברות הגז בישראל, אלו שהיו סמויות מהעין עד היום: מדובר בקרב על הרבה מאד כסף, על שוק שבו ארבע חברות גדולות שולטות על 90% ממנו, ונלחמות זו בזו, ובעיקר בכ-30 חברות קטנות. כעת נחשף, בעקבות פנייה שהגיעה למייל האדום של חדשות 2, גם הצד הפלילי: שכנוע אוכלוסיות חלשות - עולים חדשים, שלרוב כלל אינם מדברים את השפה - לחתום אצל חברה אחרת, לפי החשד תוך כדי התחזות ומרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וכך פועלת השיטה: נציגי חברות הגז פושטים על שכונה שלמה. המטרה - להשיג חתימות של יותר מ-51% מכלל הדיירים בבניין, ואז צובר הגז עובר לשליטתם. לפני שבוע הגיעו שני נציגי חברת "פזגז" לשכונה בבאר שבע, שבה רוב הדיירים הם לקוחות של חברת "כלבוגז", חברה קטנה ומוכרת פחות, שהעזה לקרוא תיגר על החברות הגדולות. בתיעוד שהגיע לחדשות 2 הם נראים עוברים בין הדירות בניסיון להעביר את הדיירים לחברה שלהם, פוגשים את נציגי החברה התחרה שהוזעקו למקום על ידי ועד הבניין.

תוך דקות הדיירים, עולי ברית המועצות ועולי אתיופיה שחלקם מתקשים לדבר עברית, חותמים. בדירה אחת של עולים מאתיופיה, נציגי החברה פגשו ילדה בת עשר, אבל זה לא הפריע להם להחתים גם אותה. "לא הבנו מה הם רוצים", אמר אחד הדיירים. "חשבנו שהם באו מ'כלבוגז' לעשות בדיקה. אז חתמנו".

חברות הגז "עקצו" (חדשות 2)

כמה דקות לאחר שנציגי חברת "פזגז" עזבו את השכונה, חברי הוועד שהבינו את מה שהתרחש התאספו בבהילות. מיד אחר כך, הדיירים המודאגים שהבינו שחתמו בלי כוונה על מעבר לחברת גז אחרת מיהרו לתחנת המשטרה והתלוננו. במשטרה פתחו בחקירה.

חברת "פזגז" בתגובה: "עם קבלת המסמכים מהטכנאים הובא לידי הנהלת החברה מידע בדבר חשד להתנהלות לקויה בתהליך ההחתמה והיא החליטה כבר בתחילת השבוע שלא לעשות בהם שימוש ולחקור את האירוע. הנהלת החברה פועלת אל מול המעורבים בנושא ותפעל בהתאם במלוא חומרת הדין".

חברת "כלבוגז" בתגובה: "החברה מצרה על כך שחלק מהחברות המתחרות בוחרות לדרוס את התחרות בדרכים כה נלוזות".

הדיווח הראשוני הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.