תיעוד: כך נגנבו עגלים מרפת מושב בדרום

פורץ שנכנס לרפת במושב בדרום הצליח באין מפריע לגנוב שני עגלים, להטיח אותם באכזריות על הקרקע - ולהימלט. "זה מפחיד לחשוב ששודדים יכולים לעשות ככל העולה על רוחם", אמר בעל הרפת אלי אלמושנינו, שנאלץ כמו חקלאים רבים בארץ להתמודד עם מכת הגניבות. ח"כ חיים ילין: "החקלאים בארץ לא יכולים להרגיש בטוחים"

החקלאים בדרום הארץ מכירים היטב את תופעת הגניבות החקלאיות מהמשקים. על אף אמצעי הבטיחות המותקנים, הם לעתים נתקלים בתעוזה של גנבים שלא חוששים לבצע את מעשיהם לאור יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצהרי השבת האחרונה, התרחשה ברפת של אלי אלמושנינו מהמושב עזריקם בדרום, נכנס גנב לרפת שבבעלותו, לקח שני עגלים ונמלט מהמקום. "כל גניבה כזו, היא נזק משמעותי לרפת", אמר אלמושנינו לחדשות 2 Online. "כל עגל כזה עולה לי 1,400 שקלים לפני מע"מ, אבל זה לא רק הכסף, אפשר לראות בסרטון באיזה אכזריות זה נעשה".

בתיעוד מצלמות האבטחה ברפת, נראה כיצד הפורץ נכנס לשטחה, מרים את העגלים בידיו ומשליך אותם במהירות על הקרקע. "הוא זרק אותם מעבר לגדר", סיפר אלמושנינו. "אחר כך הוא דחף אותם למכונית פרטית שהוא בא איתה ונסע".

בנוסף, לצד עגמת הנפש, אלמושנינו גם לבטחון משפחתו המתגוררת באזור: "הרפת היא מאחורי הבית, הילדים שלי מסתובבים שם, זה מפחיד לחשוב כמה שאין הרתעה והם (השודדים) יכולים לעשות כל העולה ברוחם".

"המדינה מפקירה את השטח לעבריינים"

״החקלאים בישראל לא יכולים להרגיש בטוחים", אמר בהקשר זה ח"כ חיים ילין (יש עתיד), העומד בראש השדולה החקלאית בכנסת שמתגורר בדרום. "תופעת הגניבות החקלאיות מאיימת על חקלאים רבים שמגיעים לסף קריסה כלכלית, אך המדינה אינה מסייעת ומפקירה את השטח לעבריינים".

ח"כ חיים ילין (ארכיון)

ח"כ ילין הוסיף: "מכת הגניבות החקלאיות הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי החקלאים, שלא אמורים לעשות את העבודה של המדינה ולמנוע פשיעה אלא אמורים רק לחרוש את האדמה, הגיעה העת לטפל בבעיה ולהסדיר את נושא הביטוח לנזקי פשיעה חקלאית, חידוד חשיבות האכיפה וההחמרה בענישה מול מערכת בתי המשפט והתייחסות למרכיבי הביטחון, על מנת להתחיל במיגור התופעה״.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il