"חיים את הרצח, המעגל לא נסגר"

לפני 18 שנים, ב-1998, נרצח אדוארד רוטברג במהלך מסיבה בחיפה. היום הודיעה המשטרה כי חשוד במעשה, בן 43, נעצר בברלין והוסגר לישראל. אביו רומן: "אנחנו בוכים למרות שהוא נתפס. התחושות קשות"

במשפחת רוטברג קיבלו בתחושות מעורבות את הידיעה על כך ש-18 שנים לאחר שהבן נרצח - החשוד ברצח נתפס ונמצא במעצר. למרות הסיפוק על כך שהרוצח צפוי לבוא על עונשו אחרי שנים ארוכות, הדיווח פתח שוב את הפצעים הישנים. "אין שמחה, אין סגירת מעגל", אמר לחדשות 2 Online רומן, אביו של אדוארד ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי בקשר עם המשטרה במשך כל השנים", סיפר. "הם הבהירו לי שתיק של רצח לא סוגרים ושהם עושים עבודה. ואז פשוט התקשרו אלינו ואמרו שהרוצח נתפס. התחושה שלי קשה, כאילו זה היה אתמול".

"אני חייתי את זה כל הזמן ואני לא רוצה לעשות חגיגה עכשיו", סיפר האב בכאב. "אנחנו מקבלים את זה מאוד קשה, כאילו זה קרה אתמול. למרות שהוא נתפס בכינו".

החשוד רצח ונמלט מהארץ

אדוארד רוטברג היה בן 25 כשנרצח בדקירות בזמן שבילה במסיבה בחיפה ב-1998. מיד לאחר המעשה נמלט החשוד ברצח מהארץ ובמשך 18 שנים פעלה המשטרה לאתרו. לפני שנתיים חלה פריצת דרך שהובילה לבסוף למעצר.

החשוד ברצח מוסגר לישראל (חטיבת דובר המשטרה)

החשוד, תושב חיפה לשעבר בן 43, השתקע בברלין בזהות בדויה לאחר ביצוע הרצח. הליך ההסגרה התאפשר לאחר מאמצים נחושים של גורמי משטרת ישראל, לרבות נציגיה בחו״ל והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה במסגרת שיתוף פעולה עם גורמי האכיפה בגרמניה.

בשבוע שעבר יצאו חוקרי ימ"ר חוף לברלין על מנת להביא את החשוד לארץ לצורך חקירתו ואתמול הם נחתו בארץ עם החשוד שהועבר להמשך חקירתו. הבוקר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט שלום חיפה.