פרשת ארגוני השמאל: עוד חשוד נעצר

המשטרה עצרה חשוד נוסף על רקע פרסום התחקיר הטלוויזיוני שעסק בארגוני זכויות אדם בגדה המערבית. בכך עלה מספר החשודים שנעצרו בפרשה ל-3 והם יובאו במהלך היום לדיון ובהארכת מעצרם

עצור שלישי בפרשת ארגוני השמאל (חטיבת דוברות המשטרה)

המשטרה עצרה היום (רביעי) חשוד שלישי על רקע התחקיר הטלוויזיוני ששודר בנושא ארגוני זכויות אדם. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום יובאו שלושת החשודים בפני שופט במסגרת דיון בהארכת מעצרם. המעצר התבצע על בסיס חשדות שעלו מממצאי התחקיר שעסק בפעילותם של ארגוני שמאל בשטחי הגדה המערבית.

מעצרו של החשוד היום התרחש לאחר שאתמול עצרה משטרת מחוז ש"י חשוד שני בפרשה, פעיל בארגוני זכויות אדם. לאחרונה הוארך גם מעצרו של החשוד הראשון שעמד במרכז התחקיר ששודר ועורר סערה. החשוד, פעיל שמאל מוכר, נעצר בנמל התעופה בן גוריון בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע, לאחר שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני כי הוא מתכוון לעזוב את הארץ.

"הוא פשוט התחיל לקבל איומים", אמרה עו"ד לאה צמל בשיחה עם חדשות 2 Online שטענה כי הוא לא ניסה להימלט מהארץ. "אנשים פרסמו את הכתובת שלו בכל מיני אתרים של הימין ובדיוק החברים שלו מחו"ל אמרו לו לבוא אליהם. הוא בירר שאין נגדו שום צו מעצר או מניעת יציאה מן הארץ ושהוא לא זומן לשום חקירה - אז הוא חשב שזו הזדמנות טובה לצאת לנופש הזה".

עו"ד צמל הוסיפה כי "כל הסיפור מאוד פגע בו, אז הוא החליט לנסוע. לא מדובר בבריחה. הוא לקח בחשבון שזה עלול לקרות, אבל יש לו זכות מלאה לכך".