בת 13 הותקפה בבית הספר בגלל מוצאה: "מחבלת"

כבר חודשיים מסרבים הורי ילדה ערביה בנהריה לשלוח את בתם לביה"ס, לאחר שסבלה מהתנכלויות אלימות שהביאו לאשפוזה. בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה האם: "הציעו לשלוח אותה לבי"ס טיפולי". המשטרה: התוקף התנצל והוזהר. עיריית נהריה: "לנערה הוצעה מסגרת חלופית"

אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

"צעקו לה 'יא מחבלת, לכי מפה'": ילדה ערביה בת 13 המתגוררת בנהריה סובלת מזה תקופה ארוכה מהתנכלויות סביב מוצאה, והיא הוכתה בבית הספר ואף נזקקה לאשפוז. בעקבות התקריות האלימות, שאירעו לפני למעלה מחודשיים, היא נשארת בביתה בזמן הלימודים מחשש שתותקף שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הילדה, בת לאב דרוזי ואם ערביה-נוצריה, הותקפתה ונפצעה בעינה על ידי אחד התלמידים בסוף חודש נובמבר. באישור רפואי שניסח בית הספר נכתב: "התלמידה נפצעה בעין במסגרת ביה"ס". הילדה נבדקה וטופלה בבית החולים בגליל, אושפזה מספר ימים ובהמשך שוחררה למנוחה בביתה. משפחתה הגישה תלונה במשטרה נגד הקטין שתקף אותה.

אמה של הילדה סיפרה לחדשות 2 Online על השתלשלות האירועים: "החלו להתנכל לה מספר תלמידים בבית הספר ולקרוא לעברה 'יא מחבלת, לכי מפה, צאי מהעיר, צאי מבית הספר'". בשלב מסוים הקריאות עלו מדרגה, כאשר החלו הם להכות אותה וגרמו לפציעתה. לאחר שחרורה מבית החולים החליטה האם שבתה לא תסבול יותר: "לא אתן לילדים האלה להרוג את הבת שלי. היא בינתיים נמצאת בבית, היא לא תחזור לבית הספר עד שהעירייה תחליט למצוא לנו בית ספר אחר".

נשארת בבית הספר למעלה מחודשיים (שאטרסטוק)

המשטרה: "הקטין התנצל, האירוע לא קשור בהכרח למוצא"

"לא נעבור לגור בעיר אחרת, הילדים שלי נולדו כאן ומסכת ההתנכלות הזאת עברה כל גבול שאי אפשר לסבול", הוסיפה. "הילדה במצב נפשי מאוד קשה, לא יוצאת מהבית, כל הזמן בחדרה, חוששת, מוטרדת, מפחדת, מבוהלת, והכל בגלל מה שעשו לה הילדים בבית הספר". בעירייה הציעו למשפחה בית ספר טיפולי, אך ההורים סירבו מכיוון שהם רוצים שהילדים יהיו במסגרת רגילה.

המשטרה הודיעה להם כי התלמיד שתקף אותה ופצע אותה הוזהר על מנת שלא יתקרב אליה, ולטענת האם הצעדים שננקטו אינם מספקים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה על ידי אמה של הקטינה נפתחה חקירה במשטרה, מחומר החקירה לא ניתן לומר כי הרקע לאירוע קשור במוצאה. הקטין זומן בלווית אימו, נחקר, הוזהר והועבר להמשך טיפול לגורמי הרווחה העירונים. מחומר החקירה עולה כי הקטין התנצל והשלים עם הנערה". 

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "עיריית נהריה מגנה כל סוג של אלימות. לאחר המקרה המדובר בית הספר העמיד לרשות הילדה והוריה תמיכה פיזית, רגשית ופדגוגית. כמו כן הנער אשר גינה את הנערה בשמות גנאי הושהה מלימודיו והוגשה נגדו תלונה במשטרה. לאחר שהורי הנערה ביקשו להעביר אותה למסגרת חינוכית אחרת, הוחלט על השמתה בבית ספר שמותאם לצרכיה והיא אמורה להתחיל ללמוד בו כבר בימים הקרובים. עיריית נהריה תמשיך ותלווה את הנערה, כפי שעשתה ועודנה".