פורסמו שמות החשודים בפרשת "קרטל השואה"

יממה לאחר שפורסם החשד כי גורמים במספר משרדי נסיעות מובילים בתחום השיווק והארגון של משלחות בתי הספר לפולין תיאמו מחירים, פורסמו שמות החשודים בפרשה. בין תשעת החשודים שנעצרו בפרשה גם פנחס גינזבורג, המשמש בעל מניות ודירקטור באל-על

חשודים שתיאמו מחירים נגד החוק (רויטרס)

היום (שלישי) הותרו לפרסום שמותיהם של שבעה מתוך תשעת החשודים שנעצרו בפרשת קרטל מסעות הזיכרון לפולין. בין החשודים גם פנחס גינזבורג, המשמש בעל מניות ודירקטור בחברת התעופה אל-על ושמשרד הנסיעות שבבעלותו, י.הלל, הוא מהמפעילים הבולטים של מסעות התלמידים לפולין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי החשד, חברו החשודים השייכים למשרדי נסיעות מובילים בתחום השיווק, הארגון והביצוע של המשלחות מטעם בתי הספר, לצורך מניעת תחרות בתחום זה, תוך שהם מבצעים עבירות מרמה ועבירות על חוק ההגבלים העסקיים.

אתמול האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של שבעה מהחשודים - בהם גינזבורג, אהרון טורוביץ, משה הרטמן וזהר אנדלמן עד ליום ראשון הקרוב. מעצרו של חשוד נוסף, אבי חן, הוארך עד היום.

שוק הנסיעות של בתי הספר לפולין מוארך בכ-180 מיליון שקל בשנה ולוקחים בו חלק כ-30 אלף תלמידים בכל שנה. עלות נסיעה של תלמיד עומדת על כ-6,000 שקל, כולל טיסות, לינה, היסעים והדרכה. המחיר הזה משקף, על פי החשד, פרמיה עודפת בשל היעדר תחרות, שמגיעה למאות שקלים לכל תלמיד ולכדי עשרות מיליוני שקלים בכל שנה מכלל התלמידים הנוסעים.

עורכי הדין מיכל הלפרין ויובל ששון ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות' מסרו מטעם חברת תבל תעופה והחשוד זוהר אנדלמן: "זוהר אנדלמן כופר בהאשמות שמיוחסות לו וסבור כי שמו ושמה של תבל תיירות ותעופה שורבבו לפרשה זאת בטעות. אנדלמן ותבל משתפים פעולה באופן מלא עם החוקרים. מלכתחילה רף החשדות המיוחסים לאנדלמן ותבל נמוך משמעותית מהחשדות המיוחסים לשאר המעורבים בפרשה, ואנו משוכנעים כי החקירה תנקה את תבל ואנדלמן מכל חשד".