המלצה: להעמיד לדין את מפקד כלא איילון לדין בגין אונס

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את שוהם יוסף, מפקד כלא איילון המושעה, החשוד באונס של קצינה בשב"ס הכפופה לו. "יוסף ביצע לכאורה אינוס ומעשים מגונים במספר הזדמנויות", טענו במשטרה. יוסף: המעשים בוצעו בהסכמה

שוהם יוסף, ארכיון (יוטיוב)

בכיר נוסף מסתבך בחשד לעבירות מין - שייתכן כי יהפוך לאישום: המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי היא ממליצה להעמיד לדין את מפקד כלא איילון, גונדר משנה שוהם יוסף. הוא חשוד בעבירות מין שביצע, לכאורה, בעובדת שב"ס שהייתה תחת פיקודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה הודיעה כי חקירתו של יוסף הסתיימה, ובמהלכה נבדקו עדויות על מספר עבירות שבוצעו כאשר שימש שוהם בתפקידים קודמים. במסגרת החקירה נחקר יוסף באזהרה, נגבו עדויות ובוצעו פעולות חקירה נוספות.

"ממצאי החקירה מעלים כי יוסף ביצע לכאורה אינוס ומעשים מגונים במספר הזדמנויות כלפי עובדת שהיתה תחת מרותו וכן התגבשה תשתית ראייתית לכך כי הטריד מינית עובדת נוספת בעת שהיתה תחת פיקודו באחד מתפקידיו הקודמים, אך בשל חלוף הזמן חלה על מקרה זה התיישנות", הודיעו במשטרה. כעת הפרקליטות תידרש לקבוע האם להעמיד את הבכיר לדין.

הקצינה טענה: העבירות בוצעו במקום העבודה

החקירה החלה בעקבות מידע שהועבר למשטרה על ידי גורמי שב"ס, והתנהלה בשיתוף פעולה בין הגורמים. לדברי הקצינה שהעידה נגד שהם, במהלך המפגשים ביניהם, שהתקיימו כולם במקום עבודתם, שהם ביצע בה מספר פעמים מעשים מגונים והטריד אותה מינית. בחקירתו הודה יוסף בקשר הרומנטי בין השניים, אך הכחיש מכל וכל את טענתה שפעל בניגוד לרצונה, וטען כי מערכת היחסים שהייתה ביניהם הושתתה על הסכמה מלאה.

"בסיומה של חקירה, עמדת המשטרה היא כי התגבשה תשתית ראייתית לכך ששוהם יוסף, במהלך שירותו בשב"ס, ביצע עבירת אינוס, עבירות של מעשה מגונה בבגיר תוך ניצולו ועבירה של שימוש לרעה בכח המשרה, זאת במספר הזדמנויות כלפי עובדת שב"ס שהיתה תחת מרותו".

לפני כחודש הותר לפרסום שמו של יוסף כחשוד בהטרדה מינית של קצינה, שטענה כי התנהלה ביניהם מערכת יחסים רומנטית במשך קרוב לשנה בניגוד לרצונה. "בהנחייתי החלו הליכי ההשעייה כלפי הקצין וברוח זו אנהג כלפי כל מי שיחרוג מכל התנהלות מקצועית וערכית", אמרה אז נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, בכנס מקצועי של שירות בתי הסוהר ואוניברסיטת בר אילן.

"העבירות בוצעו במקום העבודה" (רשת ABC)

פרקליטו של שהם: "מצפים שהוא יוכל לשוב לתפקידו"

"רבותיי, אני אוודא באופן אישי שבתי הסוהר והיחידות יהוו סביבת עבודה ראוייה ומכבדת לכל אנשי הסגל באשר הם", הבטיחה קלינגר. "זוהי מטרה משותפת וביחד אנחנו מחוייבים לפעול למענה".

במהלך חקירתו במחלקה לחקירת סוהרים, הביע יוסף צער על כך שנקלע למערכת יחסים אסורה. הוא ציין כי בעת שהקצינה פנתה עליו לקדם אותה בעבודתה הוא המליץ לה לפנות לגורמים המוסמכים וצייד אותה במכתבי המלצה, כפי שהוא נוהג עם פקודים אחרים תחתיו.

פרקליטו של שהם, שופט המחוזי בדימוס עו"ד משה גלעד, אמר אז: "אנחנו נלחמים על חפותו של גונדר משנה שהם, הן במישור הפלילי והן במישור המשמעתי, ובהחלט מצפים שבתום החקירה הוא יוכל לשוב לתפקידו".