חשד: אב התעלל בבתו התינוקת

תינוקת כבת 3 חודשים הובאה על ידי אמה לבית החולים עם שברים בגולגולת: בעקבות הטיפול הרפואי המשטרה החלה בחקירה ועצרה את האב - שיובא היום לבית המשפט

אילוסטרציה (חדשות 2)

התינוקת נפגעה, האב נעצר: אביה של תינוקת בת שלושה חודשים נעצר אמש (רביעי) בחשד להתעללות. התינוקת הובאה לבית החולים הלל יפה בחדרה על ידי אמה, והצוות אבחן כי היא סובלת משברים בגולגולת. מעצרו של האב, שסיפק גרסה שונה לפציעות של בתו, הוארך בארבעה ימים על ידי בית משפט השלום בחדרה. גם האם עוכבה לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית החולים האם טענה שהתינוקת נפלה ממזרון, בעוד האב מסר גרסה שונה לחלוטין - וסתירת הגרסאות הובילה לחקירה בחשד להתעללות. הרופאים אינם משוכנעים כי מדובר בנפילה ממזרון, מכיוון שיש שברים חדשים וישנים לכן המשטרה עדיין חוקרת את הגרסאות.

הממצאים החמורים הובילו לחקירה ולמעצרו של האב, תושב ג'יסר א-זרקא בשנות ה-40 לחייו.  המשטרה מערבת חוקרי ילדים לבדוק האם בני הזוג מתעללים גם בילדיהם הנוספים, אך המשפחה לא מוכרת לשירותי הרווחה בעבר. הועבר דיווח לגורמי הרווחה, שהחלו לטפל במקרה.

לפני כחודשיים פורסמה פרשה דומה, כאשר משטרת חיפה עצרה בני זוג, תושבי העיר באמצע שנות השלושים לחייהם, בחשד שהתעללו בבנם - תינוק בן 8 חודשים.

המרכז הרפואי הלל יפה, ארכיון (ויקיפדיה)

התינוק הובא על ידי הוריו לבית החולים בני ציון בחיפה כשהוא סובל מדימום ומשבר בגולגולת. בשל מצבו הוא הועבר לבית החולים רמב"ם, שם נותח ואושפז כשהוא סובל מדימום מוחי.

במהלך הבדיקות נמצאו סימנים לשברים קודמים ועלה אף חשש לדימומים קודמים, ולכן הזעיק צוות בית החולים את פקידת הסעד העירונית ואת המשטרה. במהלך הדיון בהארכת המעצר הדגיש עו"ד חמודה מסרי, המייצג את ההורים, כי הם מכחישים שהתעללו בבנם.