החשד לשחיתות באשקלון: מנכ"ל העירייה נעצר

שבוע לאחר שהתברר כי ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, נחקר בחשד לעבירות מין ושוחד - נעצר גם מנכ"ל העירייה חיים סופר. מעצרם הוארך בשישה ימים נוספים

בכיר נוסף נעצר (אתר אשקלונים)

פרשת עיריית אשקלון מסתעפת: מנכ"ל עיריית אשקלון חיים סופר נעצר היום (שלישי) על ידי המשטרה, בדיוק שבוע לאחר שפורסם כי ראש העיירה איתמר שמעוני נעצר ונחקר בחשד לעבירות מין ושוחד. בית המשפט האריך את מעצר השניים בשישה ימים נוספים, למרות שהמשטרה ביקשה הארכה בת 10 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי המשטרה, היא נחשפה למידע חדש המעלה חשדות חדשים נגד הלשודים, והיא זקוקה לזמן נוסף על מנת לברר אותם. במסגרת החקירה נגד שמעוני, חוקרי המשטרה הציגו לו מסמכים בהם הוא מתחייב לשלם "דמי שתיקה" לאישה שהתלוננה נגדו על אונס. שמעוני הסכים לשלם למתלוננת סכום של חצי מיליון שקלים, וזאת על מנת שתחזור בה מתלונתה.

חיים סופר (אתר אשקלונים)

בנוסף לעבירות המין המיוחסות לו, הוטחו בשמעוני גם האשמות לפיהן הוא ביצע גם עבירות של שוחד. בפני ראש העירייה, הוצגו קטעים מתצהיר שנתן מי שהיה פעיל פוליטי שלו, ובהן מתואר כיצד שמעוני שילם לכאורה שוחד בחירות ליריבו הפוטנציאלי – כדי שלא ירוץ מולו לראשות העירייה.

מעורב בפרשת שמעוני

שמעוני טען בחקירה שמדובר היה ברומן ממושך שנמשך יותר מחמש שנים, והסתיים רק כשבעלה של המתלוננת יצר קשר עם רעייתו של שמעוני ודיווח לה על קיומו של הרומן. עם זאת, החוקרים שבו והטיחו בפניו את טענת המתלוננת, לפיה הוא אנס אותה.

כעת מתברר כי בכיר נוסף בעירייה נעצר וילקח לחקירה, ההאשמות נגדו עדיין לא ברורות, אך הוא ככל הנראה מעורב באותה פרשת שחיתות במסגרתה נחקר ראש העייריה.