פרשת איתמר שמעוני: עורכי דין ניסחו את הסכמי השתיקה?

במשטרה בודקים חשד לפיו עורכי דין הם שניסחו את ההסכמים עם מספר נשים בהן ביצע, לכאורה, ראש עיריית אשקלון עבירות מין. על פי ההסכמים - שעצם ניסוחם מותר - התחייבו הנשים שלא להתלונן בתמורה לכספים. החשד: אותם כספים הגיעו משוחד אותו קיבל שמעוני במסגרת תפקידו

פרשת איתמר שמעוני: המשטרה בודקת האם שני עורכי דין מוכרים ניסחו את הסכמי השתיקה שנחתמו בין ראש עיריית אשקלון שנעצר בחשד לעבירות מין ושוחד לבין שתי נשים שעמן ניהל מערכת יחסים. על פי אותם הסכמים, הנשים קיבלו מאות אלפי שקלים תמורת התחייבות לא להתלונן על המעשים שביצע בהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד החשודים המעורבים בפרשה אישר את המידע בחקירתו וייתכן שעורכי הדין יוזמנו להעיד גם הם במהלך החקירה. בשלב זה מדובר אומנם על הסכמים שנחתמו עם שתי נשים, אך ההערכה היא כי ישנן נשים נוספות.

יש לציין כי עצם ניסוח ההסכם אינו מהווה עבירה פלילית - אך זאת רק במקרה שעורכי הדין לא ידעו שמדובר בניסיון להסתיר עבירות מין ובכך שמדובר בכספי שוחד ששולמו לנשים.

אשתו של שמעוני: "עוברים ייסורים"

רויטל שמעוני, אשתו של ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, הגיבה אתמול לפרשה ושיתפה בימים הקשים שעוברים על משפחתה. באופן חריג, ההודעה פורסמה על ידה בעמוד הפייסבוק של ראש העירייה - על מנת לדחות את הטענות החמורות כלפי בעלה: "אני חשה כאב עצום על מה שאיתמר עובר עכשיו, אין לי מילים לתאר את הייסורים שאנו עוברים כמשפחה".

"תושבי אשקלון היקרים, ביקשתי את הרשות להביא כאן, בעמוד של איתמר, את הדברים שחשוב לי לומר לכם בימים אלה", כתבה. "עוברים עלינו ימים לא קלים, אבל אנחנו חזקים ונאחזים באמונה בבורא עולם. אני בטוחה בחפותו של איתמר. איתמר אדם מדהים, שעבר בשנים האחרונות מסע ייסורים, איומים והכפשות בקנה מידה חסר תקדים".

שמעוני הביעה תקווה כי המשפחה תצא מחוזקת מהתקופה הזו: "למרות הכל, יש בנו אמונה חזקה שהצדק ייעשה והאמת בסופו של יום תצא לאור. אנחנו מוקפים באהבה ואהדה של רבים מכם, אתם אנשים מדהימים, אני מקבלת אינספור הצעות לסייע לי ולמשפחתי להתמודד עם המציאות שנכפתה עלינו, ואני אסירת תודה לכם על כך".

שמעוני בבית המשפט, השבוע (פלאש 90)

"היו מי שפעלו כדי לחבל ולפגוע בו"

בהמשך הפוסט היא סיפרה על התחושות הקשות במשפחה ועל הדיון הטעון בהארכת המעצר: "זה לא פשוט להתמודד עם המציאות הזו, יש גם ילדים בתמונה ואנשים שוכחים לפעמים שראש עיר הוא גם בעל ואבא לילדים, יש לו הורים מבוגרים שמאוד דואגים לו. הגעתי אתמול לדיון בבית המשפט, למרות היום הקשה מאוד שעבר עלינו, כדי להתייצב לצידו, לומר לו שאני אוהבת אותו, מחזקת אותו".

שמעוני הביעה אמון מלא גם בחפותו של בעלה וגם ביכולתו לשוב לתפקידו במהרה: "אני מאמינה שבעוד זמן לא רב הוא ישוב אלינו וישוב לעשייה שהוא כל-כך אוהב למען תושבי אשקלון. אני מכירה את איתמר שנים רבות. הבחירה שלכם בו לראשות העיר אשקלון, הייתה מבחינתו הגשמה של חלום. מרגע שנכנס לתפקיד הוא התמסר אליו בצורה מעוררת הערצה". את דבריה סיכמה ברמז לאנשים שלדעתה עומדים מאחורי הפרשה: "אני יודעת שהיו מי שפעלו בדרך לא דרך כדי לחבל בעשייה ולפגוע בו".

חשוד הודה: ראיתי את ההסכם של שמעוני עם מתלוננת

ממצאי החקירה נגד שמעוני מעלים חשד כי ביצע עבירות מין ב-4-5 נשים שעמן קיים מערכות יחסים. אחד החשודים שנעצרו אתמול הודה בחקירתו כי ראה במו עיניו את ההסכם שערך עורך דין בין שמעוני לאחת המתלוננות בתמורה לשתיקתה בפרשה. מחקירתו של החשוד עולה כי שמעוני התחייב לשלם חצי מיליון שקלים לאחת הנשים, שמצדה התחייבה לשתוק ולא להתלונן נגדו. בעבר, עם פרסום הדברים בערוץ 10, שמעוני הכחיש מכל וכל את האירוע ואת קיומו של ההסכם המדובר.

במהלך חקירתו הודה שמעוני כי קיים מערכות יחסים עם מספר נשים. הוא טען כי לדברים לא היה קשר לעבודת העירייה, וכי הם התרחשו מחוץ לשעות העבודה. אלא שממצאי החקירה העלו חשד שבמערכות היחסים הללו ביצע שמעוני גם מספר עבירות מין. בנוסף לעבירות המין, שמעוני נעצר ונחקר גם בחשד לשורה של עבירות הנוגעות לשחיתות.