חקירת ראש עיריית אשקלון: "עוברים ייסורים, אבל הצדק ייעשה"‎

החקירה נגד איתמר שמעוני מעלה חשד שתקף מינית 4-5 נשים שעמן קיים מערכות יחסים. אשתו פרסמה הודעת תמיכה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו: "מאמינה שבעוד זמן לא רב הוא ישוב לעשייה למען אשקלון, אני יודעת שהיו גורמים שפעלו לחבל ולפגוע בו"

"מאמינה שישוב לעשייה" (פלאש 90)

חקירת ראש העיר החשוד באונס - גרסת האישה הנאמנה: רויטל שמעוני, אשתו של ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני שנעצר בחשד לעבירות מין ושוחד, הגיבה הבוקר (רביעי) לפרשה ושיתפה בימים הקשים שעוברים על משפחתה. באופן חריג, ההודעה פורסמה על ידה בעמוד הפייסבוק של ראש העירייה - על מנת לדחות את הטענות החמורות כלפי בעלה: "אני חשה כאב עצום על מה שאיתמר עובר עכשיו, אין לי מילים לתאר את הייסורים שאנו עוברים כמשפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תושבי אשקלון היקרים, ביקשתי את הרשות להביא כאן, בעמוד של איתמר, את הדברים שחשוב לי לומר לכם בימים אלה", כתבה. "עוברים עלינו ימים לא קלים, אבל אנחנו חזקים ונאחזים באמונה בבורא עולם. אני בטוחה בחפותו של איתמר. איתמר אדם מדהים, שעבר בשנים האחרונות מסע ייסורים, איומים והכפשות בקנה מידה חסר תקדים".

שמעוני הביעה תקווה כי המשפחה תצא מחוזקת מהתקופה הזו: "למרות הכל, יש בנו אמונה חזקה שהצדק ייעשה והאמת בסופו של יום תצא לאור. אנחנו מוקפים באהבה ואהדה של רבים מכם, אתם אנשים מדהימים, אני מקבלת אינספור הצעות לסייע לי ולמשפחתי להתמודד עם המציאות שנכפתה עלינו, ואני אסירת תודה לכם על כך".

איתמר שמעוני בבית המשפט (חדשות 2)

"היו מי שפעלו כדי לחבל ולפגוע בו"

בהמשך הפוסט היא סיפרה על התחושות הקשות במשפחה ועל הדיון הטעון בהארכת המעצר: "זה לא פשוט להתמודד עם המציאות הזו, יש גם ילדים בתמונה ואנשים שוכחים לפעמים שראש עיר הוא גם בעל ואבא לילדים, יש לו הורים מבוגרים שמאוד דואגים לו. הגעתי אתמול לדיון בבית המשפט, למרות היום הקשה מאוד שעבר עלינו, כדי להתייצב לצידו, לומר לו שאני אוהבת אותו, מחזקת אותו".

שמעוני הביעה אמון מלא גם בחפותו של בעלה וגם ביכולתו לשוב לתפקידו במהרה: "אני מאמינה שבעוד זמן לא רב הוא ישוב אלינו וישוב לעשייה שהוא כל-כך אוהב למען תושבי אשקלון. אני מכירה את איתמר שנים רבות. הבחירה שלכם בו לראשות העיר אשקלון, הייתה מבחינתו הגשמה של חלום. מרגע שנכנס לתפקיד הוא התמסר אליו בצורה מעוררת הערצה". את דבריה סיכמה ברמז לאנשים שלדעתה עומדים מאחורי הפרשה: "אני יודעת שהיו מי שפעלו בדרך לא דרך כדי לחבל בעשייה ולפגוע בו".

החקירה מתנהלת במשרדי להב 433 (פלאש 90, יוסי זליגר)

חשוד הודה: ראיתי את ההסכם של שמעוני עם מתלוננת

ממצאי החקירה נגד שמעוני מעלים חשד כי ביצע עבירות מין ב-4-5 נשים שעמן קיים מערכות יחסים. אחד החשודים שנעצרו אתמול הודה בחקירתו כי ראה במו עיניו את ההסכם שערך עורך דין בין שמעוני לאחת המתלוננות בתמורה לשתיקתה בפרשה. מחקירתו של החשוד עולה כי שמעוני התחייב לשלם חצי מיליון שקלים לאחת הנשים, שמצדה התחייבה לשתוק ולא להתלונן נגדו. בעבר, עם פרסום הדברים בערוץ 10, שמעוני הכחיש מכל וכל את האירוע ואת קיומו של ההסכם המדובר.

במהלך חקירתו הודה שמעוני כי קיים מערכות יחסים עם מספר נשים. הוא טען כי לדברים לא היה קשר לעבודת העירייה, וכי הם התרחשו מחוץ לשעות העבודה. אלא שממצאי החקירה העלו חשד שבמערכות היחסים הללו ביצע שמעוני גם מספר עבירות מין.

שמעוני בבית המשפט: "אני רגוע"

בנוסף לעבירות המין, שמעוני נעצר ונחקר גם בחשד לשורה של עבירות הנוגעות לשחיתות. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בשמונה ימים נוספים. במהלך הדיון בבית המשפט השיב שמעוני לשאלות העיתונאים והבהיר: "אני רגוע, הכל יהיה בסדר". ראש העיר סירב להגיב לעבירות המין החמורות המיוחסות לו. בין העצורים גם אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, שמעצרו הוארך אף הוא בשמונה ימים.

מלבד ראש העיר נעצרו לחקירה שלושה אנשי עסקים בחשד שהיו מעורבים יחד עם שמעוני בביצוע עבירות שוחד ומרמה. על פי החשד, שמעוני קידם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד - וכל זאת תוך ביצוע של עבירות מרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. החקירה מנוהלת על ידי המשטרה, בליווי פרקליטות מחוז תל אביב.