חשד: חצי מיליון בתמורה לשתיקת המתלוננת

החקירה נגד ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני מעלה חשד שתקף מינית 4-5 נשים שעמן קיים מערכות יחסים. אחד מהחשודים שנעצרו בפרשה הודה שראה במו עיניו את ההסכם בו מתחייב שמעוני לשלם למתלוננת כדי שלא תדבר‎

איתמר שמעוני בבית המשפט (חדשות 2)

ממצאי החקירה נגד ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני מעלים חשד כי ביצע עבירות מין ב-4-5 נשים שעמן קיים מערכות יחסים. אחד החשודים שנעצרו היום (שלישי) הודה בחקירתו כי ראה במו עיניו את ההסכם שערך עורך דין בין שמעוני לאחת המתלוננות בתמורה לשתיקתה בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירתו של החשוד עולה כי שמעוני התחייב לשלם חצי מיליון שקלים לאחת הנשים, שמצדה התחייבה לשתוק ולא להתלונן נגדו. בעבר, עם פרסום הדברים בערוץ 10, שמעוני הכחיש מכל וכל את האירוע ואת קיומו של ההסכם המדובר.

במהלך חקירתו היום הודה שמעוני כי קיים מערכות יחסים עם מספר נשים. הוא טען כי לדברים לא היה קשר לעבודת העירייה, וכי הם התרחשו מחוץ לשעות העבודה. אלא שממצאי החקירה העלו חשד שבמערכות היחסים הללו ביצע שמעוני גם מספר עבירות מין.

שמעוני בבית המשפט: "אני רגוע"

בנוסף לעבירות המין, שמעוני נעצר הבוקר ונחקר גם בחשד לשורה של עבירות הנוגעות לשחיתות. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו ב-8 ימים נוספים.

החקירה מתנהלת במשרדי להב 433 (פלאש 90, יוסי זליגר)

במהלך הדיון בבית המשפט השיב שמעוני לשאלות העיתונאים והבהיר: "אני רגוע, הכל יהיה בסדר". ראש העיר סירב להגיב לעבירות המין החמורות המיוחסות לו. בין העצורים גם אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, שמעצרו הוארך אף הוא ב-8 ימים.

מלבד ראש העיר נעצרו לחקירה שלושה אנשי עסקים בחשד שהיו מעורבים יחד עם שמעוני בביצוע עבירות שוחד ומרמה. על פי החשד, שמעוני קידם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד - וכל זאת תוך ביצוע של עבירות מרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. החקירה מנוהלת על ידי המשטרה, בליווי פרקליטות מחוז תל אביב.