הבכיר החשוד באונס: איתמר שמעוני

ראש העיר אשקלון נעצר בחשד לאונס ולעבירות שחיתות ובהן שוחד. על פי החשד, שמעוני שילם דמי שתיקה לנשים אותן תקף מינית וקידם פרויקטים בעיר תמורת תשלום. יחד אתו נעצרו 3 אנשי עסקים. מעצרו של שמעוני הוארך ב-8 ימים: "אני רגוע, הכל בסדר"

חשוד בעבירות חמורות. שמעוני

הותר לפרסום כי ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, הוא הבכיר שנעצר הבוקר (שלישי) בחשד לביצוע עבירות מין שונות, בהן גם אונס. שמעוני גם חשוד בשורה של עבירות שחיתות. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו ב-8 ימים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך הדיון בבית המשפט השיב שמעוני לשאלות העיתונאים והבהיר: "אני רגוע, הכל יהיה בסדר". ראש העיר סירב להגיב לעבירות המין החמורות המיוחסות לו. בין העצורים גם אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, שמעצרו הוארך אף הוא ב-8 ימים.

מלבד ראש העיר נעצרו לחקירה שלושה אנשי עסקים בחשד שהיו מעורבים יחד עם שמעוני בביצוע עבירות שוחד ומרמה. על פי החשד, שמעוני קידם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד - וכל זאת תוך ביצוע של עבירות מרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. החקירה מנוהלת על ידי המשטרה, בליווי פרקליטות מחוז תל אביב.

המשטרה טוענת כי שמעוני ניסה לשלם דמי שתיקה למספר עובדות במועצת העיר ולנשים נוספות, על מנת שלא יתלוננו ולא יעידו על עבירות מין שביצע, בהן גם מעשה אונס. מהחקירה עולה כי בין המותקפות גם נשים שלא עבדו בעירייה, אך נזקקו לשירותים מסוימים מהרשות המקומית. על פי החשד, דמי התשלום הועברו למתלוננות מקבלן בנייה, ששמעוני קידם מיזמים שלו בעיר.

בכיר בעירייה נחקר בחשד לאונס (פלאש 90, יוסי זליגר)

בידי המשטרה שורה של ראיות נגד שמעוני, בהן גם האזנות ומסמכים אחרים שמבססים את החשד לעבירת השוחד. מדובר בחקירה סמויה שמתנהלת כבר חודשים ארוכים. ככל הנראה שמעוני לא מודע בשלב זה להיקף החומר שהצטבר נגדו.

הבוקר ערכו שוטרים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, כולל במשרדי העירייה ובמשרדי חברה קבלנית. השוטרים תפסו מסמכים, מחשבים וגם רכוש וחשבונות לצורך בקשת חילוט.