"לבדוק הפרות של צו איסור הפרסום"

זמן קצר לאחר פיגוע הירי בתל אביב ביום שישי האחרון הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה. מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך החליט לבדוק אם למרות האיסור, המשיכו כלי התקשורת בפרסומים שהיוו הפרה של הצו

יבדוק הפרות של צו איסור הפרסום. אלשיך (הדס פרוש, פלאש 90)

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך פנה אתמול (שני) לראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב מני יצחקי, בבקשה לבדוק אם היו הפרות של צו איסור הפרסום שהוצא בפרשת פיגוע הירי בתל אביב. מדובר בבדיקה ראשונה שנועדה לבחון אם יש תשתית שמצדיקה פתיחה בחקירה פלילית נגד מספר כלי תקשורת על הפרת צו איסור הפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם במשטרה אמר כי בדיקת הפרת הצו מתייחסת בעיקר לפרסומים שנגעו למציאת מכשיר הטלפון הנייד של המחבל, עוד ביום שישי בערב אז התרחש הפיגוע. עם זאת, גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן דיבר אתמול בריאיון לערוץ הכנסת על מציאת המכשיר ועל פרטים נוספים שעלו מהחקירה.

במקביל עדיין נמשכים החיפושים אחר החשוד בביצוע פיגוע הירי, נשאת מלחם, שנמלט מהזירה לאחר שרצח שני צעירים ופצע שבעה בני אדם נוספים בפאב הסימטא ברחוב דיזנגוף בתל אביב.

אביו של מלחם, מוחמד, נעצר היום בחשד לסיוע לרצח וכמוהו נעצרו הבוקר עוד חמישה קרובי משפחה. בימים האחרונים נעצרו גם שניים מבניו של מוחמד, אחיו של הרוצח הנמלט.

נמשכים החיפושים. המחבל נשאת מלחם

"המדיניות - להפסיק להוציא פרטים מהחקירה"

מוקדם יותר היום הגיע אלשיך לכרמיאל לביקור תנחומים אצל משפחתו של אלון בקל ז"ל, שנרצח ביום שישי האחרון בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב. "החל מהבוקר אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן, לא אפרט מעבר לכך", הוא אמר בהצהרה לתקשורת בתום הביקור.

בהתייחסות פומבית ראשונה לחקירת פיגוע הירי דחה אלשיך את הביקורת על המשטרה. "אנחנו ממוקדים במשימה אחת ויחידה - לשים את היד על הרוצח, זה התפקיד שלנו. כל מה שמשרת את זה נעשה וכל מה שמפריע, מעכב ויכול להאריך את המרדף - לא נעשה", אמר. "המדיניות שגיבשנו היא להפסיק לדברר את החקירה ולהפסיק להוציא פרטים מהחקירה".

"להוצאת פרטים מהחקירה יש שני נזקים: הראשון הוא פגיעה ביכולת להביא לתוצאה מהירה והשני הוא פגיעה אפשרית בביטחון כוחותינו", הוסיף. "אם חס וחלילה סיכנתי לוחמים בצורה שאינה נדרשת בגלל יחסי ציבור - אני צריך להביט בעיניים של משפחותיהם. לעת הזאת מה שאנחנו עושים הוא דבר אחד ויחיד - לעדכן את הציבור מה ההנחיות".