פואד ליועמ"ש: עכב המשפט בשל מצבי

פרסום ראשון: השר לשעבר בנימין בן אליעזר צפוי לעמוד למשפט בקרוב בגין עבירות של שוחד והפרת אמונים, אך מצבו הרפואי מוביל את עורכי דינו לבקש את הפסקת ההליכים המשפטיים נגדו. הם צפויים לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ולהסביר כי חלה הרעה במצבו ועל כן יש לעכב את משפטו

חלה הרעה במצבו הרפואי. בן אליעזר (FLASH 90)

בתחילת החודש הבא אמור להיפתח משפטו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר. הוא מואשם בקבלת שוחד בסכומי עתק משני אנשי עסקים ובהלבנת הון והפרת אמונים. מספר שבועות לפני תחילת המשפט, מתכוונים פרקליטיו לפנות ליועמ"ש ולבקש לעכב את המשפט בשל מצבו הבריאותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקשתם של עורכי דינו של בן אליעזר להפסיק את ההליכים המשפטיים בעניינו, מתבססת על העלייה במספר טיפולי הדיאליזה שעובר השר לשעבר, משלושה טיפולים בשבוע לארבעה טיפולים בשבוע. כמו כן בן אליעזר עדיין ממתין ברשימה להשתלת כליה.

על פי כתב האישום נגדו, שכולל חמש פרשות שונות, בן אליעזר דרש וקיבל סכומי כסף מאנשי עסקים שונים בעד פעולות הקשורות בתפקידיו. בכספים האלה רכש בין היתר נכסי נדל"ן. הוא אף מואשם כי המיר מט"ח בשווי מאות אלפי דולרים מבלי לדווח ותוך נקיטת פעולות הסתרה. את הכסף החזיק במוזמן בכספות בביתו ובבנק.

עוד נאשם בן אליעזר כי מסר הצהרות הון כוזבות ליושב ראש הכנסת בכך שלא כלל דיווחים על הון ונכסים שצבר ולא הגיש דוחות לרשות המסים, תוך שהוא מעלים ממנה הכנסות חייבות במס.