הסתיימה חקירת רעיית ראש הממשלה ביחידת להב 433

במשך יותר מ-6 שעות נחקרה שרה נתניהו באזהרה במשרדי היחידה במסגרת פרשת מעונות ראש הממשלה. לנתניהו מיוחס חשד לקבלת דבר במרמה במספר הזדמנויות, לאחר ששתי עובדות מסרו עדויות מחשידות על התנהלותה

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו נחקרה באזהרה הערב (חמישי) במשרדי יחידת להב 433 שבלוד, במסגרת חקירת פרשת מעונות ראש הממשלה. החקירה ארכה יותר משש שעות ונמשכה עד לשעות הלילה המאוחרות. לנתניהו מיוחס חשד לקבלת דבר במרמה במספר מקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר לפני כחודש הניחה המשטרה בפני היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין את ההמלצה לחקור את שרה נתניהו באזהרה, וזאת למרות העובדה שבתחילת הדרך סברו שספק אם היא תידרש אפילו למסור עדות. מי שהטו את הכף לעבר חקירתה היו שתי עובדות בסביבתה. העובדות, אחת מהן כבר אינה מועסקת בבית ראש הממשלה, מסרו לחוקרים מידע שהעלה חשדות על התנהלותה של נתניהו.

בני הזוג נתניהו, ארכיון (לע"מ)

על פי החשד, אשת ראש הממשלה הציגה תשלומים פרטיים לנותני שירות במעון בקיסריה כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים - וכך למעשה השתמשה, לכאורה, בכספי מדינה להוצאות פרטיות. אחת הפרשות שבהן היא חשודה קשורה לרהיטי הגן, שעל פי הפרסומים נרכשו עבור המעון הרשמי בירושלים אך נעשה בהם שימוש פרטי בווילה בקיסריה.

בחודש יולי האחרון החליט ויינשטיין על פתיחת חקירה פלילית בנוגע להתנהלות במעונות ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. החקירה החלה בעקבות טענות שהעלה אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, ובעקבות דוח מבקר המדינה על ההוצאות הכספיות במעונות ראש הממשלה.

החקירה בעקבות טענותיו. נפתלי, ארכיון (חדשות 2)

משפחת נתניהו: "לא היה ולא נברא"

ב-17 בפברואר 2015 - חודש לפני הבחירות - פרסם מבקר המדינה יוסף שפירא, דוח חמור ביחס להוצאות הכספיות של בני הזוג נתניהו במעונות ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. "הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה, משפחתו ואורחיו במעון הרשמי בירושלים בין 2010-2012 לא עלו בקנה אחד עם עקרונות היסוד של מידתיות, סבירות, חיסכון ויעילות", כתב אז המבקר שפירא.

המבקר טען כי ניתן היה לצפות מנבחר ציבור "לגלות יתר רגישות ציבורית ולהקפיד לפעול במהלך כל שנות כהונתו לפי עקרונות של התנהלות ציבורית ראויה". עם זאת, המבקר ציין לטובתו של נתניהו כי הוצאות המעונות ירדו בשנת 2013.

מבקר המדינה יוסף שפירא, ארכיון (פלאש 90)

מלבד הוצאותיהם של בני הזוג נתניהו, עלתה שאלת העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שביצע עבודות תחזוקת חשמל במהלך יום הכיפורים. בדוח נטען כי פחימה, חבר מרכז הליכוד, הועסק בתמורה ליותר מעשרת אלפים שקלים בסופי שבוע ובחגים - אף על פי שנפסל בשל קרבתו לשניים.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "הטענות כלפי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הן עורבא פרח, לא היו ולא נבראו, ודבר זה יוכח באופן ברור וחד משמעי".