חשוד לשעבר בפרשת דומא: "השב"כ משקר, היו עינויים קשים"

"צעקו עלי שעד שלא אודה, לא ייתנו לי לישון" - כך מאשים חשוד לשעבר בפרשת הרצח בכפר דומא, ששוחרר למעצר בית לאחר שבוטלו נגדו החשדות. לדבריו, החוקרים היו מעוניינים רק בחילוץ הודאה, ולא בגילוי האמת: "בכל פעם שנרדמתי, היכו אותי או צרחו לי באוזן. כל אדם אחר היה נשבר"

במשך כמעט חודש היה אחד החשודים המרכזיים בפרשת הרצח בדומא, קטין שזהותו אסורה בפרסום, במעצר. "לא הנבתי מה רוצים ממני", הוא משחזר, "הגעתי לחדר החקירות והתחילו לצרוח עלי 'אנחנו יודעים שאתה עשית את זה'. אמרתי להם שאין לי קשר לזה, והמשיכו לצעוק עלי 'רוצח'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקטין נעצר יחד עם עוד מספר חשודים בפרשה - אך לטענתו, כלל לא ניסו לברר עמו פרטים לגביהם, אלא רק לחלץ הודאה. "לא הציגו לי שום ראיות או הוכחות, רק צעקו 'תודה, תודה'", סיפר, "לאט לאט הם לא נתנו לי לישון. ברגע שנרדמתי בחקירה התחילו לצרוח. המשכתי לומר שלא עשיתי את זה, והם המשיכו לצרוח עלי להודות".

"הם אמרו לי 'אתה פצצה מתקתקת, לכן אנחנו מרביצים לך'", שיתף הקטין, "בכל פעם שנרדמתי, תפסו לי בסנטר ומשכו בכל הכוח. הרגשתי כאבים עצומים במפרקת, כאילו אני עומד למות - והם המשיכו לומר שאם לא אודה, לא יעזבו אותי". הוא המשיך וסיפר כי "אם נרדמתי לאפילו שתי דקות, מיד התעוררתי ממכה בבטן או צרחה לתוך האוזן. הם משקרים, הייתה אלימות קשה נגד העצורים".

"קראו לי 'פצצה מתקתקת'" (חדשות 2)

"פחדתי שירביצו לי עוד שאודה - ואז יכניסו אותי לכלא", הודה, "אמרתי שאצמד לאמת למרות העינויים, למרות שאני חושב שרוב בני האדם היו מודים בכל מה שאומרים להם להודות בו אם היו עוברים את העינויים שאני עברתי - גם אני שקלתי להודות תוך כדי".

השבוע שוחרר הקטין, המתגורר בשנים האחרונות בגוש שילה, למעצר בית, כשהחשדות למעורבות ברצח בכפר דומא הוחלפו לכאלה הקשורות לקטטה עם רועה צאן פלסטיני לפני כשנתיים. נגד שניים מהחשודים האחרים בפרשה, קטין ובגיר, יוגשו ככל הנראה כתבי אישום בגין תכנון וביצוע הרצח.