סמנכ"ל משרד ראש הממשלה בדרך הביתה?

סניגורו של סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשת מעונות ראש הממשלה, רומז כי גורם במשרד רה"מ מפציר בסיידוף לפרוש מתפקידו. סיידוף ועורך דינו סבורים כי הבקשה שיפרוש עשויה לרמוז לכך שיישא עליו את ההאשמות המיוחסות לו. מחר תגיע שרה נתניהו, החשודה בקבלת דבר במרמה, לחקירה במשטרה

רעייה תחת חקירה (פלאש 90)

מי מאיץ בסמנכ"ל משרד ראש הממשלה לפרוש? פרשת מעונות ראש הממשלה תגיע מחר (חמישי) לשיא, לאחר שאשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, תגיע לחקירה ביחידת להב 433 של המשטרה. בינתיים, עולה חשד כי גורם במשרד ראש הממשלה מנסה לאותת לסמנכ"ל המשרד עזרא סיידוף, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשת המעונות, שעדיף לו לפרוש פרישה מוקדמת מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2, מבהיר עורך דינו של סיידוף, גדי טל, כי גורמים במשרד ראש הממשלה הציעו לו לפרוש משירות המדינה - אלא שסיידוף לא ראה בכך רמז שעדיף שיילך. סיידוף ועורך דינו סבורים כי הבקשה שיפרוש עשויה לרמוז לכך שהוא נושא עליו את האשמות המיוחסות לו.

לסיידוף נרמז שיוכל לקבל הטבות מפליגות אם יפרוש כעכת - אלא שבנציבות שירות המדינה מבהירים כי אם סיידוף מעוניין, הוא יוכל לפרוש כמו כל עובד רגיל וללא הטבות מיוחדות. סיידוף עצמו מכחיש שהתעניין בפרישה מוקדמת. לאחר שנחקר כבר 7 פעמים באריכות במשטרה, טוען עורך דינו כי הוא הנפגע העיקרי בפרשה על לא עוול בכפו - וכי ניתן היה לסיים את החקירות כבר מזמן.

רעיית ראש הממשלה תגיע לחקירה (פלאש 90, יוסי זליגר)

התפתחות נוספת שיש בה לרמז, אולי, על כך שמנסים לגרום לסיידוף לפרוש מוקדם מהרגיל הוא פנייתה של היועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה לראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה. היועצת שאלה אותו האם תוכל להיפגש עם סיידוף במשרד ראש הממשלה על מנת להחתימו על מסמך שהיה צריך לחתום עליו - או שתעשה זאת מחוצה לו.

ראש האגף המליץ לה לקיים את הפגישה מחוץ למשרד ראש הממשלה - וכך אכן היה לבסוף. בכך נרמז שנוכחות של סיידוף במשרד ראש הממשלה, עלולה הייתה לפגוע בחקירת מעונות ראש הממשלה המתנהלת נגדו ונגד הגברת נתניהו. עורך דינו של סיידוף מבהיר בהקשר הזה, כי אין עליו על איסור להגיע למשרד ראש הממשלה.

שרה נתניהו במשטרה: אשת ראש הממשלה תיחקר מחר

מחר, כאמור, תגיע הגברת נתניהו לחקירה במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה בלוד - זאת למרות שהיא סבורה שהחקירה הזו מיותרת. החשד נגד הגברת נתניהו הוא שקיבלה דבר במרמה בפרשת המעונות לאחר שהעסיקה את החשמלאי אבי פחימה במעון הפרטי בקיסריה, וכי התשלומים שהועברו אליו נעשו מכספי המדינה.

הגברת נתניהו צפויה לטעון בחקירתה כי עד בחירתו המחודשת של נתניהו לראשות הממשלה, כל הכספים ששולמו לפחימה היו מחשבונם הפרטי - ולאחר שנבחר, המדינה היא זו שהתנהלה מול פחימה בכל הנוגע לתשלומים.

סמנכ"ל משרד רה"מ עזרא סיידוף (חדשות 2)

נתניהו צפויה להישאל גם על מימון הטיפול באביה המנוח שעבר להתגורר במעון הרשמי בירושלים. על פי החשד, גם מימון הטיפול בו ושכרה של המטפלת בו שולמו מכספי המדינה . הגברת נתניהו צפויה לטעון כי גם המימון הזה נעשה מכספה הפרטי ומהחשבון של אביה. נתניהו צפויה להישאל שאלות נוספות שייתכן שאליהן לא כל כך התכוננה.