מעצר ראשון בחקירת "חתונת השנאה"

תושב כפר תפוח, שתועד רוקד בחתונה שהסעירה את המדינה עם נשק וחולצת ארגון "כך", נעצר והועבר לחקירה. ההערכה: עשרות חשודים נוספים ייחקרו בפרשה, בחשד להסתה והפרת צווים

נמשכת חקירת "חתונת השנאה" - שהניבה מעצר ראשון: תושב כפר תפוח נעצר הבוקר (שלישי) לאחר שתועד רוקד באירוע, שבו חגגו פעילי ימין קיצוני, תוך שהם דוקרים ומציתים את תמונת הפעוט הפלסטיני שנרצח עלי דוואבשה, כשהוא אוחז בנשק ולובש חולצה של תנועת כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי החשוד נעצר במסגרת חקירת התיעוד והמשתתפים באירוע, וצפויים מעצרים נוספים בפרשה.

בחינת התיעוד מהאירוע העלתה כי בין המשתתפים בריקודים היו גם חיילי צה"ל, ששמותיהם ידועים למערכת הביטחון. עוד עולה, כי חייל צה"ל שלא השתתף בריקודים נתן את נשקו לאדם אחר שהניף אותו.

הצתת תמונתו של עלי דוואבשה

על פי ההערכות, מתכוונים חוקרי מחוז ש"י במשטרה לזמן קרוב ל-30 חשודים מבין המשתתפים בחתונה שזכתה לכינוי "חתונת השנאה". הפרקליטות אישרה למשטרה לחקור גם חשד להסתה לאלימות. כל מי שתועד כשהוא מחזיק את תמונת דוואבשה או כלי נשק ייחקר בחשד להסתה לאלימות וחלקם אף בהחזקת נשק ללא רישיון.

כמו כן ייחקרו אורחים נוספים בחתונה, חלקם מוכרים למערכת הביטחון, בחשד שהפרו צווי הרחקה, מעצרי בית או צווי הגבלה ליליים וכן בחשד שנאסר עליהם להיפגש עם נוכחים אחרים באירוע, המזוהים כחברים בהתארגנות לא חוקית.