שרה נתניהו תיחקר באזהרה ביום חמישי

רעיית ראש הממשלה חשודה בכך שהציגה תשלומים פרטיים לנותני שירות במעון בקיסריה כאילו היו קשורים למען הרשמי בירושלים – ובכך למעשה השתמשה בכספי מדינה להוצאות פרטיות. בחודש יולי האחרון הורה היועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית בנוגע להתנהלות במעונות ראש הממשלה

בנימין ושרה נתניהו (פלאש 90)

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו תיחקר ביום חמישי באזהרה, במסגרת חקירת פרשת מעונות ראש הממשלה, כך פורסם היום (שני) לראשונה באתר "גלובס". לנתניהו מיוחס חשד לקבלת דבר במרמה במספר מקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני כחודש הניחה המשטרה בפני היועץ וינשטיין את ההמלצה לחקור את שרה נתניהו באזהרה, וזאת למרות שבתחילת הדרך סברו שספק אם תידרש אפילו למסור עדות. מי שהטה את הכף לעבר חקירתה היו שתי עובדות בסביבתה. העובדות, אחת מהן כבר אינה מועסקת בבית ראש הממשלה, מסרו לחוקרים מידע שהעלה חשדות על התנהלותה של נתניהו.

על פי החשד הציגה נתניהו תשלומים פרטיים לנותני שירות במעון בקיסריה כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים - וכך למעשה השתמשה, לכאורה, בכספי מדינה להוצאות פרטיות. אחת הפרשות שבהן היא חשודה קשורה לרהיטי הגן, שעל פי הפרסומים נרכשו עבור המעון הרשמי בירושלים אך נעשה בהם שימוש פרטי בווילה בקיסריה.

בחודש יולי האחרון החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על פתיחת חקירה פלילית בנוגע להתנהלות במעונות ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. החקירה החלה בעקבות טענות שהעלה אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, ובעקבות דוח מבקר המדינה על ההוצאות הכספיות במעונות ראש הממשלה.

ב-17 בפברואר 2015 - חודש לפני הבחירות - פרסם מבקר המדינה יוסף שפירא, דוח חמור ביחס להוצאות הכספיות של בני הזוג נתניהו במעונות של ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. "הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה, משפחתו ואורחיו במעון הרשמי בירושלים בין 2010-2012 לא עלו בקנה אחד עם עקרונות היסוד של מידתיות, סבירות, חיסכון ויעילות", כתב אז המבקר שפירא.

המבקר טען כי ניתן היה לצפות מנבחר ציבור "לגלות יתר רגישות ציבורית ולהקפיד לפעול במהלך כל שנות כהונתו לפי עקרונות של התנהלות ציבורית ראויה". עם זאת, המבקר ציין לטובתו של נתניהו כי הוצאות המעונות ירדו בשנת 2013.

מלבד הוצאותיהם של בני הזוג נתניהו, עלתה שאלת העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שביצע עבודות תחזוקת חשמל במהלך יום הכיפורים. בדוח נטען כי פחימה, חבר מרכז הליכוד, הועסק בתמורה ליותר מעשרת אלפים שקלים בסופי שבוע ובחגים - למרות שנפסל בשל קרבתו לשניים.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "הטענות כלפי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הן עורבא פרח, לא היו ולא נבראו, ודבר זה יוכח באופן ברור וחד משמעי".